Tüm Haberler / Manşet Haberler / Haber Detayı
                                                                                                                                            Yayın Tarihi :14.07.2017

BÜTÜN SİYASİ FİKİRLERİMİZ, FARKLI DÜNYA GÖRÜŞLERİMİZ BİR YANA ŞEHİTLERİMİZ, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİĞİMİZ İÇİN GÜN BERABERLİK GÜNÜDÜR


Vatanımız tarih boyunca hile, cebir ve tehditlere maruz kalmış, milletimiz geçirdiği her sancılı süreci her defasında birlik beraberlik içerisinde atlatmayı başarmıştır. Yakın zamanda ise demokrasi ve birlikteliğimize gölge düşürmeye çalışan, ülkemizi işgalin eşiğine getiren karanlık güçler tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde kalkışılan hain darbe girişiminde de aziz milletimiz, Kahraman Türk Ordusu’nda Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinden giden şerefli askerimiz, polisimiz ve güvenlik güçlerimiz ile birlikte bir bütün olarak gösterdiği azim, kararlılık ve Cumhuriyet kazanımlarına olan bağlılığıyla demokrasiye sahip çıkmış, milli iradeyi ebediyen hâkim kılacağını bir kez daha tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Hain darbe girişiminin yıl dönümünde bizler yine gencimiz, yaşlımız, çiftçimiz, esnafımız, farklı dünya görüşlerimiz olsa da hiçbir ayrı gayrı gözetmeden tüm siyasi partilerimiz ve hemşehrilerimizle ortak gayemiz için tek yürek olacağız. Bizi her karanlığa düştüğümüzde aydınlatan Ata’mızın ilke ve inkılaplarının, Cumhuriyet’in kurucu değerlerinin ışığında aydınlık geleceğimiz, huzurlu ve mutlu yarınlarımız için el ele vereceğiz. Bu uğurda geçmişten bugüne tarihimizin her döneminde canını hiç düşünmeden ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin bölünmez bütünlüğü için feda eden, vatanımızın her köşesinde terörle mücadelede hayatını kaybeden, 15 Temmuz Darbe Girişiminde meydanlarda can veren tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde tüm hemşehrilerimi ilçemizde bu vesileyle düzenlenen etkinlikler kapsamında milli birliğimizin şanlı simgesi olan Türk Bayrağımızın altında şehitlerimizi anmaya, demokrasimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Haberin Fotoğrafları