X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

MERZİFON BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI VE BAŞARI LİSTELERİ

MERZİFON BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI VE BAŞARI LİSTELERİ

MERZİFON BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI VE BAŞARI LİSTELERİ

Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği kapsamında; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünün 06.01.2023 tarih ve E.5466024 sayılı “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği” konulu Genelgesi yayımlanmıştır.

Bu kapsamda; Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 08.10.2023 tarihinde yapılan, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yazılı sınav sonuçları; 31.10.2023 tarihi itibarıyla ÖSYM internet sayfasında yayımlanmıştır.

Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmeliğin “Sözlü Sınav” başlıklı 13’üncü Maddesi ile “Sınav Kurulu ve Görevleri” Başlıklı 14’üncü Maddesi ve Belediye Zabıta Yönetmeliğinin “Sözlü Sınav” başlıklı 21’inci Maddesi ile “Sınav Kurulu ve Görevleri” başlıklı 22’nci Maddeleri gereğince oluşturulan Sınav Kurulu tarafından, 24.01.2024 tarihinde sözlü sınav yapılmıştır.

Başarı Listesi ve Başarı Sıralaması 26.01.2024 tarihinde (http://www.merzifon.bel.tr/) internet adresinde ilan edilmiştir.

Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair  Yönetmeliğin, 13’üncü Maddesinin 7’nci Fıkrasında;

“Görevde yükselme veya unvan değişikliği sözlü sınav sonuçlarına itirazlar; sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en geç beş iş günü içinde ilgili yerel yönetimin sınav kuruluna yapılır ve en geç beş iş günü içinde söz konusu sınav kurulunca sonuçlandırılarak ilgililere yazılı olarak bildirilir.”

 

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13 ’üncü maddesinin G Fıkrasında; “Sınav sonuçlarına, başarı listesinin belediyenin internet adresinde ilanından itibaren yedi gün içinde yazılı olarak itiraz edilebilir. İtirazlar, sınav kurulu tarafından yedi gün içerisinde sonuçlandırılır ve ilgiliye yazılı olarak bilgi verilir.”

 

Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15 inci maddesinin G fıkrasında;

“Sınav sonuçlarına, başarı listesinin belediyenin internet adresinde ilanından itibaren yedi gün içinde yazılı olarak itiraz edilebilir. İtirazlar, sınav kurulu tarafından yedi gün içerisinde sonuçlandırılır ve ilgiliye yazılı olarak bilgi verilir.” denildiğinden; itirazlar, 05.02.2024 tarihi mesai bitimine kadar, Sınav kuruluna iletilmek üzere doğrudan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne yapılacaktır.

İlan Olunur.

MERZİFON BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI VE BAŞARI LİSTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Tarih

26 Oca 2024 - 05 Şub 2024

Zaman

Bütün gün
Kategori
QR Code
Skip to content