X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Merzifon’a Kazandırdığımız Projelerimiz & Hizmetlerimiz

Merzifon Yeni Katık Pazarı

KatıkPazarı Drone

Gazimahbup mahallesi sınırları içerisinde, halkımızın pazartesi günleri açık ve kapalı Pazar alanı olarak kullanmakta olduğu yaklaşık 5.500 metre kare yüz ölçümüne sahip kentsel alandır. 400 yıllık tarihi mekan, geçmişten günümüze dek sürdürdüğü geleneksel ticaret işlevinin yansımasının yanı sıra tarihi olarak ürettiği doku ile kendine özgü bir kentsel alan olarak belirmektedir.

devamı...

Köylülerimizin köylerinden getirdikleri ve yetiştirdikleri organik ürünlerin satışını yaptıkları tarihi bir alandır.

Yenileme projesi anıtlar kuruluna gönderilmiş ve onaylanmıştır.

Samsun Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluyla yapılan görüşmeler sonucunda

alanın yıkımı, müze müdürlüğünün kontrolünde yapılmıştır.

Katık Pazarı Yenileme Projesi kapsamında baskı beton kalıp, doğal taş kaplama, dekoratif sıva çalışmaları, dayanıklı yağmur suyunu altından kanala verecek olan ters şemsiyelerimizin montajı gibi tadilatların sonucunda yenileme çalışmaları biterek 18 Aralık 2017 Pazartesi günü resmi açılış ile halkımızın hizmetine açılmıştır.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

ESKİ HALİ

YAPIM AŞAMASI

YENİ HALİ

Merzifon Atıksu Arıtma Tesisi

2018-0627-Alp Kargı-Arıtma-014 (Copy)

Büyük uğraş ve olağanüstü emekle dönemimizde yapımına başlanıp süresi içerisinde işletmeye aldığımız çevre sağlığı ve temizliği alanındaki en büyük projemiz olan 30 milyon liralık Atık su Arıtma Tesisimiz ile KİRLİLİK YÜKÜNÜ ORTADAN KALDIRACAK DEV PROJEMİZ ‘i hizmete aldık.

devamı...

Varlıklarıyla bizlere güç veren, donanım ve enerjileriyle rehberlik eden kıymetli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AB Yatırımları Dairesi Başkanı Sn. İsmail Raci Bayer, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kalite Birimi Şube Müdürü Sn. Ali Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kıdemli Uzman Mühendis Sn. Gıyasettin Güneş, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Sn. François Begeot, Avrupa Birliği (AB) Politikaları ve IPA Fonları Program Yöneticisi Sn. Simona Pohlova, Avrupa Komisyonu Bölge ve Şehir Politikası Genel Müdürlüğü Yöneticisi Sn. Gilles Kittel, Avrupa Komisyonu Bölge ve Şehir Politikası Genel Müdürlüğü Yöneticisi Sn. Magali Lenoel, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sektör Yöneticisi Sn. Akif Türkel, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sektör Yöneticisi Sn. Arif Karbak’a kirlilik yükünü ortadan kaldıracak, yaşamsal değeri olan böylesi önemli ve vizyon projede emeği geçen çalışma arkadaşlarımız ile herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

Abidehatun Düğün Salonu ve Sosyal Tesisleri

2018-0627-Alp Kargı-Abidehatun-006 (Copy)

Yaklaşık olarak 1050 metrekare kullanım alanına sahip Düğün Salonu ve 150 metrekarede Sosyal Tesis alanına sahiptir. Kapasite olarak 1000 kişiliktir. Otoparkı, yeşil alanları, peyzaj düzenlemeleriyle modern bir tesistir.

3D Sanal Tur için Tıklayın (İç Mekan).
3D Sanal Tur için Tıklayın (Dış Mekan).

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

ATATÜRK EVİ

2016 Ağustos ayında  Atatürk Evi’mizi açtık.

Açıldığı zamandan itibaren Herkes İçin Kütüphane Projesi, Dr. Nezih Caner Evde Bakım ve Sosyal Hizmetler Koordinatörlüğü hizmetlerine ev sahipliği yapan Atatürk Evi; 2017 yılında üstün zekalı ve yetenekli çocukların eğitimini arttırmak üzere Merzifon Atatürk Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) olmak üzere 10 yıllığına Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edildi.

2018-0627-Alp Kargı-Sokak-012 (Copy)
3D Sanal Tur için Tıklayın.

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

500 ARAÇLIK KATLI OTOPARK

500 ARAÇLIK KATLI OTOPARK 1

Sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçemize kazandırılmış olan otoparkı modernize ederek, artan park yeri ihtiyacını karşılayıp trafik yoğunluğunu azaltmayı hedefledik.

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

HAYVAN BARINAĞI

Hayvan Barınağı1

Meray Kavşağı alt bölümünde bulunan yapımını tamamlamış olduğumuz hayvan toplama merkezimizde: 1 adet serbest gezim alanı, 4 adet anneli yavrulu bölümü, 1 adet sahiplendirilmiş hayvan bölümü, 3 adet karantina bölümü olmak üzere 13 bölümden oluşan rehabilitasyon merkezimiz bulunmaktadır. Ayrıca barınağımız veteriner hekim odası, operasyon odası, lavabo, duş, personel odası, bekçi odası ve deposuyla 15 dönüm üzerine kurulmuş büyük bir merkezdir. Ortalama 200 köpek barındırma kapasitesine sahip olan barınağımızda aşılama, tedavi, dezenfektasyon ve ilaçlama gibi uygulamalar yapılmaktadır.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

ULUKUŞLAR KONAĞI

Ulukuşlar Konağı 2 - Kopya

Prof.Dr. Haluk Özen Bilgi Ve Öğrenme Merkezi

1907 yılında inşa edilen, ilçemiz Naccar Mahallesi’nde yer alan eski Merzifon Evi, geçmişte Ulukuşlar ailesinin yaşadığı konaktır. Bodrum ve çatı katlarıyla birlikte 4 katı kullanıma uygun olan yapının aynı zamanda geniş bir bahçesi ve bahçe içinde geleneksel bir fırın yapısı vardır.

Mülkiyeti belediyemize ait olan konak dönemimizde restore edilerek, 23 Aralık 2017 de Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi ile birlikte yürüttüğümüz Herkes İçin Kütüphane Projesi kapsamında öğrencilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

ESKİ HALİ

YAPIM AŞAMASI

YENİ HALİ

TEMA HİZMET BİNASI

Tema Evi (2) (Copy)

Yaklaşık olarak 120 metre karelik kapalı kullanım alanına sahip iki katlı bir yapıdan oluşan TEMA hizmet binasını 2015 yılında tamamlayarak TEMA Vakfı’na tahsis ettik.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

TEMİZLİK İŞLERİ YENİ HİZMET BİNASI

Temizlik İşleri Müdürlüğü Hizmet Binası 16

Temizlik İşleri Müdürlüğümüz 230 metre karelik kullanım alanına sahip yeni binasına 2015 yılında kavuşmuştur. Müdürlüğümüz daha hijenik ve işlevsel bir ortamda  hizmet vermeye devam ediyor.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

ÜÇ DEĞİRMENLER KIR KAHVESİ

ÜÇ DEĞİRMENLER 2 (Copy)

Üç değirmenler mevkinde Belediyemize kazandırdığımız yaklaşık 245 dönümlük arazi üzerinde bulunan, 1900 lü yılların başında yapılmış olup, restorasyonu 2017 de tamamladığımız Kır Kahvesini halkımızın hizmetine sunduk.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

ESKİ HALİ

YAPIM AŞAMASI

YENİ HALİ

YOKUŞBAŞI CADDESİ

Yokuşbaşı Caddesi (1) (Copy)

Toplam yol uzunluğu 550 metre olan tarihi Yokuşbaşı caddemiz, yaptığımız taş, bordür döşemesi, sokak aydınlatması ve duba montajlarıyla yeni kimliğine kavuşturuldu.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

ESKİ HALİ

YAPIM AŞAMASI

YENİ HALİ

MEDRESE PARKI REVİZYONU

Çelebi Sultan Mehmet Medrese Parkı & Saat Kulesi ((5) (Copy)

Tarihi değerlerimizi ön plana çıkaracak olan Medrese Parkı Peyzaj çalışmaları Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ile Fen İşleri Müdürlüğümüzün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında şehrimiz için son derece önemli bir tarihi değere sahip aynı zamanda hemşehrilerimizin kent içi açık yeşil alan kullanım ihtiyaçlarını giderdiği alanlardan olan Çelebi Sultan Mehmet Medresesi ve Camii önünü yeni bir bakış açısıyla, alanın halkımız tarafından uzun süreli kullanılması için daha düzenli hale getirilmesi projesi 2015 de tamamlanmıştır.

Bilgi İşlem Birimizce Çelebi Sultan Mehmet Medresesi çevresinde bulunan parkın orta kısmına Medrese’nin tarihini 5 dil(Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca) ile sesli olarak anlatan QR Barkod Sistemi yerleştirildi.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

ESKİ HALİ

YAPIM AŞAMASI

YENİ HALİ

OTOGAR & OTOGAR KAVŞAĞI DÜZENLEMESİ

Otogar (6) (Copy)

Daha güzel bir şehir girişi oluşturmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi akademisyenleriyle uzun bir çalışma süreci sonunda oluşturulan Merzifon otogar çevresi düzenlemesi 2016 yılında Ağustos ayında tamamlanmıştır.

Bu sayede ilçemizin modern sinyalizasyon ve trafik akışının sağlıklı bir işleve sahip olabilmesi sağlanmıştır.

YAPIM AŞAMASI

YENİ HALİ

PAŞA DERESİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ

PAŞA DERESİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ1 (Copy)

Paşa Deresi Çevre Düzenlemesi kapsamında, imalatı belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Metal Atolyesi tarafından gerçekleştirilen metal korkulukların montajı tamamlanarak Paşa Deresi yeni yüzüne 2015 yılında kavuşmuştur.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

ESKİ HALİ

YAPIM AŞAMASI

YENİ HALİ

DR. NEZİH CANER EVDE BAKIM VE SOSYAL HİZMETLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ

EVDE BAKIM (Copy)

2014 Kasım ayında faaliyete giren koordinatörlüğümüz şuanda Harmanlar Mahallesi Mehmetçik Caddesi’nde hizmet vermektedir.

Koordinatörlüğümüze ait hizmetlerimiz;

  • Evde hemşirelik hizmetleri
  • Fatura yatırma hizmetleri
  • Kuaför ve kişisel bakım hizmetleri
  • Evde temizlik hizmetleri
  • Sağlık, beslenme ve diyet
  • Tıbbi Cihaz Değişim Hizmeti
  • Psikolojik Danışmanlık
  • Yeni doğan ziyareti ve hediyesi
3D Sanal Tur için Tıklayın.

HİZMETLERİMİZ

SAMİ BAYDAR YAŞAM EVİ

28

Merzifonlu usta ressam ve yazar Sami Baydar’ın yaşadığı ve eserlerini ortaya çıkardığı ev belediyemiz ve ÇEKÜL Vakfı’nın işbirliği ile yürütülen “4 Mahalle 1 Yaşam” projesi kapsamında restore çalışmaları sonucunda “Sami Baydar Yaşam Evi” olarak 2016 yılında açıldı.

Sami Baydar’ın hayatının son 22 yılını geçirdiği evin üst katındaki yatak odası/atölye ve oturma odası sanatçının kişisel eşyaları, kitapları, desen ve resimlerinin sergilendiği “anı mekânı/müze” olarak düzenlendi. Bu odalar, eski video görüntüleri ve eski fotoğraflarda göründüğü haliyle yeniden canlandırıldı. Alt kattaki mekânlar ise üretim ve sergileme amaçlı kurgulandı. Sanatçılar, gençler ve çocuklar başta olmak üzere kentlilerin kullanımına açık bir galeri ve atölye mekânı yaratıldı. Evin mutfağı “okuma odası/atölye” olarak düzenlendi. Baydar’ın yayımlanmış öykü ve şiirleri ile sergi kataloglarından oluşan kütüphane burada yer alıyor.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

ESKİ HALİ

YAPIM AŞAMASI

YENİ HALİ

ŞEHİTLER MEYDANI

ŞEHİTLER MEYDANI 1

Merzifonlu Aziz Şehitlerimizin adını ve anılarını ebediyen yaşatmak üzere Belediyemiz olarak şehrimize kazandırdığımız “Şehitler Meydanı” nın açılışını; bizlere, onların emaneti olan kıymetli şehit ailelerimizle birlikte gerçekleştirdik.

PROJE BİTMİŞ HALİ

ŞEHİT İLKER ATAN İŞ MERKEZİ

3F5A0070

Göreve geldiğimiz gün tamamlanmamış olan, kaba inşaat halindeki Merzifon Belediyesi İş Merkezi binasının yapımı tamamlandı. 8 dükkan ve 28 ofisi içinde barındırmaktadır.  Türkan Saylan Kültür Merkezimiz de zemin katta hizmet vermektedir.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

ANA KUCAĞI ÇOCUK YUVASI

ANAKUCAGI4 (Copy)

İlk şubesini Bağlarbaşı Mahallesi,Şehit Yaşar Akpınar,No:2 adresinde açtığımız Ana Kucağı Çocuk yuvamız,  3,5 – 6 yaş arasındaki çocuklarımız için oluşturulan yuvamızda tam gün eğitim verilmektedir.

İkinci şubemiz 2017 yılında Dalgıççı Bulvarında açılmıştır.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

PROF. DR. TÜRKAN SAYLAN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

TÜRKAN SAYLAN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ 2

2017 de Şehit İlker Atan İş Merkezi’nin giriş katına taşınmıştır. Belediye kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan merkezin bünyesinde:

Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Çocuk Korosu
Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği
Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği
Belediye Konservatuvarı Gençlik Korosu
Halk Oyunları
Sergi

v.b. etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

PROJE BİTMİŞ HALİ

KÜLTÜR KAFE

KÜLTÜR KAFE 1

2015 yılında yapımı tamamlanan Kültür Cafe; kapalı salonu, balkonu ve bahçesiyle modern bir görünüme sahiptir.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

PROJE BİTMİŞ HALİ

YENİ AŞEVİ BİNASI

asevi

1990 yılından bu yana ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hizmet veren aşevimiz, günümüzün şartlarına paralel olarak artan ihtiyaçları daha güzel bir alanda karşılamak üzere yeni  hizmet binasına 9 Ağustos 2017’da kavuştu.

Aşevimizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kuru gıda ihtiyaçlarının sağlanması yanında, her gün pişirilen sıcak yemekler aşevine gelemeyen vatandaşlarımızın evlerine kadar götürülmektedir.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

MEHMET AKİF ERSOY SAĞLIK OCAĞI

mehmet akif ersoy sağlık ocağı 2

6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve 2 Nolu Acil Sağlık Hizmet İstasyonu açılışı 31 Ağustos 2018’de gerçekleştirilmiştir.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

PROJE BİTMİŞ HALİ

KIRKBADAL

kırk badal 9

Son onarımı 2017 yılında Merzifon Belediyesi tarafından yapılmıştır. 40 merdivenden oluşmaktadır. Kara Mustafa Paşa külliyesini yokuş başına merdivenlerle bağlamaktadır.

3D Sanal Tur için Tıklayın.

ESKİ HALİ

YAPIM AŞAMASI

PROJE BİTMİŞ HALİ

Skip to content