X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Temizlik Hizmetleri

Amacımız;

Tüm çalışanlarıyla birlikte çevreci, katılımcı, insan odaklı, güvenilir, hesap verebilir, şeffaf ve adil bir yönetim anlayışıyla hizmetlerimizi etkin ve verimli bir şekilde sunarak, Merzifon’un değişimine yön verip halkın yaşam standardını yükseltmek, ayrıca ekonomisi güçlü, kültürel değerleri canlı, çevreye duyarlı, teknolojinin tüm araç ve gereçlerinden faydalanılarak kendine ayrılan bütçeyi tasarruflu kullanan, doğal kaynakları koruyan, ihtiyaç halinde günün her saatinde ekiplerini organize edebilen, eğitimli ekipler oluşturan, her kesimin beğenisini kazanan, modern ve sağlıklı bir kent oluşturabilmek  ve insan sağlığını doğrudan veya dolaylı etkileyen, çevredeki fiziksel ve biyolojik etkenleri yok etmek, toplumun bunlardan etkilenmesini önleyerek sağlıklı bir çevre oluşturmaktır.

 

Rutin olarak yaptıklarımız

  • 910 sokak ve caddemiz, 20 mahallemiz var. Çevre köylerinde atıklarını alıyoruz Büyük Cadde ve sokaklarda, her gün süpürgeli ve makineli temizlik yapıyoruz. Pazartesi ve Perşembe pazarlarının gece temizlenmesi gerekiyor. Oralarda adeta zamanla yarışıyoruz. Düğün, Cenaze, Mevlit gibi sebeplerle rutin dışı, plansız ve anlık ihtiyaç olduğunda, ekiplerimiz anında müdahale ediyor.

20

Mahalle

910

Sokak

16229kg

Atık Çöp (1 YILDA)

HİZMETLERİMİZ

İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan yaşlı, yatalak, engelli, kimsesiz, sosyal güvencesi olmayan, bakıma muhtaç vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda destekleyici  hizmetler vermek.

  • Sokakların Süpürülmesi,
  • Sokakların Yıkanması,
  • Konteynırların bakımları ve yıkanması,
  • Tıbbi Atıkların Toplanması ve Nakli,
  • Moloz, inşaat artığı ve cürufların toplanması,
  • Konteynırsız Çöp Toplama,
  • İlaçlama hizmetleri,

Neler Yapıyoruz?

Abide Hatun Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaret

Abide Hatun Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaret

   Abide Hatun Anadolu Lisesi 9-D sınıfı öğrencileri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kış boyunca sokak hayvanlarının beslenme ve barınma gibi ihtiyaçlarını kendi imkanlarıyla karşılamış, proje finalinde ise Belediyemiz Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek mama yardımında bulundu.    Projede emeği geçen yetkilileri ve öğrencilerimizi tebrik eder, gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten ötürü kendilerine teşekkür ederiz.

Temizlik Çalışmalarımız Aralıksız Devam Ediyor

Temizlik Çalışmalarımız Aralıksız Devam Ediyor

   “Daha Temiz Bir Merzifon” için 20 mahallemizin geniş kapsamlı kıyı köşe temizlik çalışmasında, 40 personel, 10 araç ve Park Bahçe Müdürlüğümüzün de desteğiyle bugün Bağlarbaşı Mahallesinde temizlik çalışmamız tüm hızıyla devam etmektedir.

Toki Kara Mustafa Paşa Ortaokulundan Hayvan Barınağımıza Bağış

Toki Kara Mustafa Paşa Ortaokulundan Hayvan Barınağımıza Bağış

   TOKİ Kara Mustafa Paşa Ortaokulu 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününde gerçekleştirdikleri kermesten kazandıkları gelir ile Belediyemiz Hayvan Barınağı’na 75 kg mama, 6 paket cerrahi ağız maskesi, 6 paket cerrahi eldiven ve 2 paket ödül kemiği bağışladı.    Bu örnek davranışları için başta okulumuz olmak üzere öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

Çöp Konteynerlarımız Dezenfekte Edildi

Çöp Konteynerlarımız Dezenfekte Edildi

   Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından Kurban Bayramı sonrasında kirlenen çöp konteynerlarımız köpüklü deterjanlı su ile yıkanmış ve dezenfekte edilerek ilaçlama yapılmıştır.

Başkanımız Merzifon Haftası Öncesi İncelemelerde Bulundu

Başkanımız Merzifon Haftası Öncesi İncelemelerde Bulundu

   28-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek olduğumuz 19. Merzifon Kültür ve Sanat Etkinlikleri Haftası öncesinde daire müdürlerimiz ve teknik personelimizle birlikte devam eden çalışmalarımızı, temelini atacağımız, açılışını gerçekleştirecek olduğumuz alanları yerinde inceleyip değerlendirmelerde bulunduk.