X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Temizlik Hizmetleri

Amacımız;

Tüm çalışanlarıyla birlikte çevreci, katılımcı, insan odaklı, güvenilir, hesap verebilir, şeffaf ve adil bir yönetim anlayışıyla hizmetlerimizi etkin ve verimli bir şekilde sunarak, Merzifon’un değişimine yön verip halkın yaşam standardını yükseltmek, ayrıca ekonomisi güçlü, kültürel değerleri canlı, çevreye duyarlı, teknolojinin tüm araç ve gereçlerinden faydalanılarak kendine ayrılan bütçeyi tasarruflu kullanan, doğal kaynakları koruyan, ihtiyaç halinde günün her saatinde ekiplerini organize edebilen, eğitimli ekipler oluşturan, her kesimin beğenisini kazanan, modern ve sağlıklı bir kent oluşturabilmek  ve insan sağlığını doğrudan veya dolaylı etkileyen, çevredeki fiziksel ve biyolojik etkenleri yok etmek, toplumun bunlardan etkilenmesini önleyerek sağlıklı bir çevre oluşturmaktır.

 

Rutin olarak yaptıklarımız

  • 910 sokak ve caddemiz, 20 mahallemiz var. Çevre köylerinde atıklarını alıyoruz Büyük Cadde ve sokaklarda, her gün süpürgeli ve makineli temizlik yapıyoruz. Pazartesi ve Perşembe pazarlarının gece temizlenmesi gerekiyor. Oralarda adeta zamanla yarışıyoruz. Düğün, Cenaze, Mevlit gibi sebeplerle rutin dışı, plansız ve anlık ihtiyaç olduğunda, ekiplerimiz anında müdahale ediyor.

20

Mahalle

910

Sokak

16229kg

Atık Çöp (1 YILDA)

HİZMETLERİMİZ

İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan yaşlı, yatalak, engelli, kimsesiz, sosyal güvencesi olmayan, bakıma muhtaç vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda destekleyici  hizmetler vermek.

  • Sokakların Süpürülmesi,
  • Sokakların Yıkanması,
  • Konteynırların bakımları ve yıkanması,
  • Tıbbi Atıkların Toplanması ve Nakli,
  • Moloz, inşaat artığı ve cürufların toplanması,
  • Konteynırsız Çöp Toplama,
  • İlaçlama hizmetleri,

Neler Yapıyoruz?

İlaçlama Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

İlaçlama Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

Temizlik İşleri Müdürlüğümüz şehrimizin her yerinde larvaların (haşere yumurtaları) üreme noktalarında ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlarımızın rahat bir yaz mevsimi geçirmeleri için özveriyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Konu hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanımız Alp KARGI: “İlk günden beri Covid-19 ile mücadelemiz devam ediyor. Ayrıca sivrisinek, karasinek ve haşerelerin üreme noktaları olan mazgal, su birikintileri, logar, konteyner, […]

Şehrimizdeki Çöp Konteynırlarını Yıkayarak Dezenfekte Ediyoruz

Pandemi süresince Belediyemiz olarak tüm imkanlarımızı seferber ederek halk sağlığımızı tehdit eden faktörleri ortadan kaldırmak ve en aza indirmek için mücadele ettik ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha önceden konteyner yıkama aracını şehrimize getirmiştik. Şimdi de şehrimizde artan vaka sayılarına karşı pandemiyle topyekün mücadelemize katkı sunmak üzere rutin temizlik çalışmalarımızın yanı sıra şehrimizdeki çöp konteynerlerini özel […]

Çöpleri Yere Atanın Da İnsan, Yerden Toplayanın Da İnsan Olduğunu Lütfen Unutmayalım!

Çöpleri Yere Atanın Da İnsan, Yerden Toplayanın Da İnsan Olduğunu Lütfen Unutmayalım!

   Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimiz, Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanemiz çevresinde mıntıka temizliği gerçekleştirerek çevre kirliliğine neden olan ve mikrop saçan yerlere atılmış kullanılmış maske, eldiven vb. yoğunlukta olmak üzere atık ve çöpleri topladılar.    Koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığımız ve en çok hijyene ihtiyaç duyduğumuz bu sıkıntılı günlerde hemşehrilerimizden, sağlığımız ve çevre için büyük bir […]

İlaçlama Çalışmalarımız Devam Ediyor

İlaçlama Çalışmalarımız Devam Ediyor

   Ülkemiz ve Dünya gündeminde olan Korona virüsüne karşı ilçemizde muazzam bir ilaçlama çalışması başlattık.    Bugünde Kaymakamlık Hizmet Binası, Spor Salonları ve Şehirlerarası Minibüslerde kıyı köşe dezenfekte çalışmamızı tamamladık. Çalışmalarımız halkımızın bulunduğu ortak alanlarda tüm hızıyla devam edecektir.

Korona Virüsüne Karşı İlaçlama Çalışmalarımız Devam Ediyor

Korona Virüsüne Karşı İlaçlama Çalışmalarımız Devam Ediyor

   Ülkemiz ve Dünya gündeminde olan Korona virüsüne karşı tedbir almak ve halkımızın sağlığını korumak üzere bugün Havalimanı, Emniyet Müdürlüğü, Devlet Hastanesi, Adalet Sarayı, Aşevi ve Halk Minibüsleri dezenfekte edilmiştir. Çalışmalarımız belirli periyotlarla devam edecektir.

Şehrimizde Dezenfektasyon İşlemlerine Başladık

Şehrimizde Dezenfektasyon İşlemlerine Başladık

   Ülkemiz ve Dünya gündeminde olan Korona virüsüne karşı tedbir almak ve halkımızın sağlığını korumak üzere Belediye Tesislerimiz, Belediye Otobüslerimiz, Otogar, Havalimanı, Kamu Kurumları, Camiler ve İbadethaneler, Toplu Taşıma Araçları ve Kamuya Açık Alanlarda dezenfektasyon işlemlerine başladık. Çalışmalarımız belirli periyotlarla devam edecektir.