X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Temizlik Hizmetleri

Amacımız;

Tüm çalışanlarıyla birlikte çevreci, katılımcı, insan odaklı, güvenilir, hesap verebilir, şeffaf ve adil bir yönetim anlayışıyla hizmetlerimizi etkin ve verimli bir şekilde sunarak, Merzifon’un değişimine yön verip halkın yaşam standardını yükseltmek, ayrıca ekonomisi güçlü, kültürel değerleri canlı, çevreye duyarlı, teknolojinin tüm araç ve gereçlerinden faydalanılarak kendine ayrılan bütçeyi tasarruflu kullanan, doğal kaynakları koruyan, ihtiyaç halinde günün her saatinde ekiplerini organize edebilen, eğitimli ekipler oluşturan, her kesimin beğenisini kazanan, modern ve sağlıklı bir kent oluşturabilmek  ve insan sağlığını doğrudan veya dolaylı etkileyen, çevredeki fiziksel ve biyolojik etkenleri yok etmek, toplumun bunlardan etkilenmesini önleyerek sağlıklı bir çevre oluşturmaktır.

 

Rutin olarak yaptıklarımız

  • 910 sokak ve caddemiz, 20 mahallemiz var. Çevre köylerinde atıklarını alıyoruz Büyük Cadde ve sokaklarda, her gün süpürgeli ve makineli temizlik yapıyoruz. Pazartesi ve Perşembe pazarlarının gece temizlenmesi gerekiyor. Oralarda adeta zamanla yarışıyoruz. Düğün, Cenaze, Mevlit gibi sebeplerle rutin dışı, plansız ve anlık ihtiyaç olduğunda, ekiplerimiz anında müdahale ediyor.

20

Mahalle

910

Sokak

16229kg

Atık Çöp (1 YILDA)

HİZMETLERİMİZ

İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan yaşlı, yatalak, engelli, kimsesiz, sosyal güvencesi olmayan, bakıma muhtaç vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda destekleyici  hizmetler vermek.

  • Sokakların Süpürülmesi,
  • Sokakların Yıkanması,
  • Konteynırların bakımları ve yıkanması,
  • Tıbbi Atıkların Toplanması ve Nakli,
  • Moloz, inşaat artığı ve cürufların toplanması,
  • Konteynırsız Çöp Toplama,
  • İlaçlama hizmetleri,

Neler Yapıyoruz?

Çalışma Arkadaşlarımızın Huzuru En Büyük Temennimiz

Çalışma Arkadaşlarımızın Huzuru En Büyük Temennimiz

Bugün gerçekleştirdiğimiz büro personellerimiz ve hizmetli personelimizin sınavlarıyla birlikte taşerondan kadroya geçiş sınavlarımızı tamamlamış olduk. Bu süreci de en sağlıklı ve ivedi bir şekilde tamamlayan belediyeler arasında olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Her zaman emek ve özverileriyle başarımızın en önemli mimarları olduğunu dile getirdiğimiz kıymetli çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Temizlik İşleri Müdürlüğümüzden Davullu Zurnalı Sınav Kutlaması

Bugün taşerondan kadroya geçiş sınavlarını gerçekleştirdiğimiz Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimizin sınav sürecinin tamamlanmasıyla gerçekleştirdikleri davullu zurnalı kutlamayla çalışma arkadaşlarımızın mutluluklarını paylaştık. Gece gündüz demeden, zor şartlarda bile özveriyle daha temiz bir Merzifon için canla başla çalışan Temizlik İşleri personelimize teşekkür ediyor, tamamlanacak olan kadroya geçiş süreçlerinin hayırlı olmasını diliyoruz.

İlkbahar Temizlik Programı Aralıksız Devam Ediyor

İlkbahar Temizlik Programı Aralıksız Devam Ediyor

Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından 20 mahallemiz kapsamında devam eden kıyı köşe ilkbahar temizliğine, bugünde Tavşan Mahallesi’nde devam edildi. Ekiplerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, halkımızı çevre kirliliği konusunda duyarlılığa davet ediyoruz.

İlkbahar Temizlik Programına Start Verildi

İlkbahar Temizlik Programına Start Verildi

Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından 20 mahallemizde yapılacak olan kıyı köşe ilkbahar temizliğine, bugün itibariyle Hacı Hasan ve Harmanlar Mahallesi’nden başlandı. Ekiplerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, halkımızı çevre kirliliği konusunda duyarlılığa davet ediyoruz.