X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Katı Atık Transfer İstasyonumuzun Tanıtımı Gerçekleşti

   Hemşehrilerimizin çöplerini poşetler halinde sokaklardaki konteynerlerimize bırakmasıyla beraber sorumluluğumuz başlıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz gündüz 45, gece 26, toplamda 71 personel ve 28 araç ile haftasonları dahil her gün sabah 06.00 ve gece 00.30 saatleri arasında çift vardiye mesai yapıyor. Bazı bölgelerde 2, 3 defa doldurulan yaklaşık 3.500 adet konteynere ulaşarak yaz aylarında ortalama 90 ton, kış aylarında ise 60 ton çöp topluyorlar.
   Yaz ve kış ortalaması günlük 75 ton olan çöpü önceden eski press sistemi ve 2 kamyon ile götürürken, şimdi yeni inşa ettiğimiz ve bugün tanıtımını gerçekleştirdiğimiz “Katı Atık Transfer İstasyonu ve yeni tırımızla” Amasya Katı Atık Bertaraf Birliğine gönderiyoruz.
   Eski press sistemi ve transfer kamyonlarımızın sık sık arızalanması hem çok maliyetli oluyor hem de transfer açısından hızımızı kesiyordu. Eskiden günlük toplanan çöpümüzü AKAB’a 180 lt mazot ile götürürken bugün 56 lt mazot ile götürüyoruz. Yıllık olarak hesapladığımızda yakıt ve giderlerden 2.5 MİLYON TL tasarruf etmiş olacağız. Bu muazzam çalışmada emeği geçen başta Temizlik İşleri Müdürümüz Kenan BAŞ olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Skip to content