X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Merzifon Belediye Başkanlığı görevine başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığı görevine tekrar layık görüldü.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Türk Yerel Hizmet-Sen Yönetiminden Belediyemize Ziyaret

Türk Yerel Hizmet-Sen Yönetiminden Belediyemize Ziyaret

   Kamu-Sen’e bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen sendikamızın Genel Başkanı Sn. Mustafa YORULMAZ ile Başkan Yardımcıları Sn. Hasan Hüseyin UYGUN ve Sn. Hüseyin ARSLANKÖYLÜ Belediyemize ziyarette bulundular. Belediye Başkanımız Alp KARGI, kendileriyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür eden Başkanımız Alp KARGI, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Ekiplerimiz Tarafından Sağanak Yağış Sonrası Oluşan Aksaklıklar Giderildi

Ekiplerimiz Tarafından Sağanak Yağış Sonrası Oluşan Aksaklıklar Giderildi

   Bugün ilçemizde yaşanan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış sonrası Kuvayi Milliye Caddesinde bulunan apartman çatısının yola uçması sonucu oluşan hafriyatın vatandaşımızın da yardımı ile çevreden kaldırılma çalışmasına Belediye Başkanımız Alp KARGI’da katıldı.    Ekiplerimiz tarafından ilçemiz Haşim Çelebi Caddesi, Ankara asfaltı, Gülbaba Sokak ve Stadyum çevresinde kırılan ve devrilen ağaçlar çevreden kaldırılmıştır. Ayrıca kanalizasyon […]

Sinop, Amasya ve Merzifon CHP Kadın Kolları Başkanlarından Belediyemize Ziyaret

Sinop, Amasya ve Merzifon CHP Kadın Kolları Başkanlarından Belediyemize Ziyaret

   Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Kadın Kolları Başkanı Necla TOPAL, Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil YAZAR BAYRAKTAR, Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Kadın Kolları Başkanı Zeynep ATEŞ ve Cumhuriyet Halk Partisi Merzifon İlçe Kadın Kolları Başkanı Seda SEVİNDİK ÇALIŞKAN Belediyemize ziyarette bulundu. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Belediye Başkanımız […]

Merzifon My Koley Müdüründen Belediyemize Ziyaret

Merzifon My Koley Müdüründen Belediyemize Ziyaret

   Belediyemize ziyarette bulunan Merzifon My Kolej Genel Müdürü Orhan ÇETİN ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Engin KELLECİ’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Belediye Başkanımız Alp KARGI, kendilerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Asfalt Çalışmalarımıza Hız Kesmeden Devam Ediyoruz