X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Merzifon Belediye Başkanlığı görevine başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığı görevine tekrar layık görüldü.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Üreten Kıymetli Merzifonlu Kadınlarımız Belediyemize Ziyarette Bulundu

Üreten Kıymetli Merzifonlu Kadınlarımız Belediyemize Ziyarette Bulundu

   Zübeyde Hanım Kadın Kültür Evimizde el emeği göz nuru ürünleri meydana getiren hepsi birbirinden kıymetli Merzifonlu kadınlarımız belediyemize ziyarette bulundular. Böyle anlamlı bir mesaiye vesile olduğumuz için bizler de gurur duyuyor, kadınlarımızın her zaman destekçisi olacağımızın bir kez daha sözünü veriyoruz.

MERZİFON BİZE HEPİMİZE EMANET

Sınav Koleji Öğrencilerini Belediyemizde Ağırladık

Sınav Koleji Öğrencilerini Belediyemizde Ağırladık

   Gönüllülük esasına dayalı olarak “Çocuk Hakları” üzerine çalışmalar yapan ve ziyaretimize gelen Sınav Koleji öğrencilerimiz Melis BERBER ve İlker AKGÜL’ü Belediyemizde ağırladık. Projelerinde kendileriyle paydaş olmaktan büyük memnuniyet duyacağımızı ve her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirttiğimiz genç kardeşlerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.