X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Merzifon Belediye Başkanlığı görevine başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığı görevine tekrar layık görüldü.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Oymaağaç Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Belediyemize Ziyaret

Oymaağaç Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Belediyemize Ziyaret

   Oymaağaç Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Savaş YILDIZ, Dernek Başkan Yardımcısı Dursun ASLAN ve Oymaağaç Köyü Muhtarı Erol KAHVECİ belediyemize ziyarette bulunarak Oymaağaç Köyü’nde düzenleyecekleri Birlik ve Dayanışma Etkinliğine Belediye Başkanımız Alp KARGI’yı davet ettiler. Kendilerine nazik davetleri ve ziyaretleri için teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dileriz.

Başkanımız ve Başkan Yardımcılarımız, Halk Eğitim Merkezi’nin Yıl Sonu Sergisine Katıldılar

Başkanımız ve Başkan Yardımcılarımız, Halk Eğitim Merkezi’nin Yıl Sonu Sergisine Katıldılar

   Belediye Başkanımız Alp KARGI ve Başkan Yardımcılarımız Erkan ERGÜL ile M. Tuncer BASMACI, Halk Eğitim Merkezi’nin yıl sonu sergisine katıldılar. Başkanımız Alp KARGI yaptığı açıklamada: “Bugün Şehit Abdulmuttalip Kesikbaş Halk Eğitim Merkezi’nin yıl sonu sergisinde inanılmaz keyifli dakikalar geçirdik. Birbirinden kıymetli hanımefendilerin el emeği göz nuru ile yaptığı muazzam eserleri görme şansına sahip olduk. […]

Siyasi Partilerin İlçe Başkanları Belediyemize Ziyarette Bulundu

Siyasi Partilerin İlçe Başkanları Belediyemize Ziyarette Bulundu

   Cumhuriyet Halk Partisi Merzifon İlçe Başkanı Sn. Hasan CABA, İyi Parti Merzifon İlçe Başkanı Sn. Saffet KELEŞ, Deva Partisi Merzifon İlçe Başkanı Sn. Engin ŞAHİN ve Demokrat Parti Merzifon İlçe Başkanı Sn. Muzaffer HARPUTLU belediyemize ziyarette bulundular. Kendileriyle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Belediye Başkanımız Alp KARGI, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek sağlık ve esenlikler diledi.

Skip to content