X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığını kazanarak Belediye Başkanlığı görevine başladı.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Tüm Hemşehrilerimize Hayırlı Bayramlar Dileriz

Tüm Hemşehrilerimize Hayırlı Bayramlar Dileriz

   Bayramlar, sevdiklerimizi en çok yanımızda görmek istediğimiz, aramızdan ayrılan yakınlarımıza en çok özlem duyduğumuz zamanlar… Bizler de değerli hemşehrilerimizin bu duygularına ortak olarak ilçemiz mezarlığına bayram arefesinde kabir ziyaretine gelen halkımıza çiçek takdiminde bulunduk. Tüm merhumlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, hemşehrilerime yakınlarıyla birlikte sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz.

Başkanımız Hem Alışveriş Yaptı, Hem Bayramlaştı

Başkanımız Hem Alışveriş Yaptı, Hem Bayramlaştı

   Kurban Bayramı arefesinde Katık Pazarımızı ziyaret eden Başkanımız Alp KARGI, yerel esnafımızı desteklemenin önemini belirterek bayram alışverişimizi yaptı, pazar esnafımız ve hemşehrilerimizle sohbet edip bayramlarını kutladı.

Çalışma Arkadaşlarımıza Yardıma Geldik

Çalışma Arkadaşlarımıza Yardıma Geldik

   Merzifon’umuz için en önemli hizmetlerden biri olan Katlı Otopark’ımızı tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yarın öğlen 12.00’den itibaren Kurban Bayramı sonuna kadar halkımızın ücretsiz kullanabileceği katlı otoparkımızın son detayları ve temizliği için Belediye Ailesi olarak kolları sıvadık. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başkanımız Katlı Otopark'ımızın Son Mesaisinde Açıklamalarda Bulundu Belediye Başkanımız Alp KARGI, […]

Şehrimizin Geleneksel Yaşam Tarzını Anlattık

Şehrimizin Geleneksel Yaşam Tarzını Anlattık

   Anadolu Ajansı’nın ilçemizle ilgili hazırlayacağı belgesel için Merzifon’umuzun tarihi alanlarını gezdik, ilçemizin kültürel özelliklerini, geleneksel yaşam tarzını anlattık.

Her Zaman Beraberiz

Her Zaman Beraberiz

   Kıymetli hemşehrilerimizi bir halk günümüzde daha Belediyemizde ağırladık. Karşılıklı samimiyet içerisinde gerçekleştirdiğimiz hoş sohbetlerin yani sıra hemşehrilerimizin sıkıntılarını, taleplerini dinleyip imkanlarımız dahilinde çözümler üretmeye çalıştık. Kapımızın kendilerine her zaman açık olduğunu bilerek sevinçlerini de sıkıntılarını da her zaman bizlerle paylaşan değerli hemşehrilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.