X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Merzifon Belediye Başkanlığı görevine başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığı görevine tekrar layık görüldü.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Sn. Turan Gürdoğan ve Sevgi Gürdoğan Belediyemize Ziyarette Bulundu

Sn. Turan Gürdoğan ve Sevgi Gürdoğan Belediyemize Ziyarette Bulundu

   İyi Parti Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Tarım ve Kırsal Kalkınma Başkanlığı Siyasi İşler Sorumlusu Sayın Turan GÜRDOĞAN ve kıymetli eşi Sevgi GÜRDOĞAN hanımefendi belediyemize ziyarette bulundu. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Turan Satılmış Beyefendi ve Çalışanları Belediyemize Ziyarette Bulundu

Turan Satılmış Beyefendi ve Çalışanları Belediyemize Ziyarette Bulundu

   3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle ilçemizde sosyal dezavantajlı evlatlarımız için kıymetli bir eğitim kurumunun sahibi olan Turan SATILMIŞ beyefendi ve çalışanları belediyemize ziyarette bulundu. Yine bir farkındalık yarattılar, kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu anlamda zor günler geçiren bütün evlatlarımıza, annelere ve babalara sabırlar ve sağlıklar diliyoruz. Bir o kadarda bu mesaiye katkı sağlayan öğretmenlerimize […]

Muhtarlarımız ile Karbon Ayak İzi Toplantımızı Gerçekleştirdik

Muhtarlarımız ile Karbon Ayak İzi Toplantımızı Gerçekleştirdik

   Belediye Başkanımız Alp KARGI, sağlıklı geleceğimiz için hayati bir önem arz eden, Belediyemiz olarak bizlerin de şehrimizde ölçümünü gerçekleştirmek üzere çalışmalara başladığımız Karbon Ayak İzi ve Dünya gündemindeki iklim değişikliği ile ilgili olarak muhtarlarımızla bir araya geldi. Şehrimizde bu çalışmaları yürütecek olan Prof. Dr. Eralp ÖZİL ve kıymetli ekip arkadaşları, muhtarlarımızı Karbon Ayak İzinin […]

Bahadır Olgun’u Son Yolculuğuna Uğurladık

Bahadır Olgun’u Son Yolculuğuna Uğurladık

   Geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrılmasından büyük üzüntü duyduğumuz, Amasya ‘Yeni Emel Gazetesi imtiyaz sahibi’, kıymetli hemşehrimiz Bahadır OLGUN’u son yolculuğuna uğurladık. Allah rahmet eylesin. Ailesi, yakınları, sevenleri ve basın camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.