X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Merzifon Belediye Başkanlığı görevine başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığı görevine tekrar layık görüldü.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Başkanımız Osb Müteşebbis Heyet Toplantısına Katıldı

Başkanımız Osb Müteşebbis Heyet Toplantısına Katıldı

Başkanımız Alp KARGI, Amasya Valimiz Sn. Mustafa MASATLI başkanlığında gerçekleşen OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı. İlçemizin gelecek planlamasında son derece önemli yer tutan toplantıda alınan kararların şehrimize ve bölgemiz insanına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun

Türk Polis Teşkilatının 176.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen çelenk koyma törenine katıldık. Halkımızın huzuru, güvenliği için özveriyle mesai harcayan tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftasını tekrar kutluyor, görevi başında hayatını kaybeden şehit polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz. İnsanlarımızın can güvenliği için gerektiğinde canını hiçe sayan kıymetli emniyet mensuplarımızın sayesinde huzurumuz, güvenliğimiz ilelebet devam […]

Başkanımız Oto Servis Açılışına Katıldı

Başkanımız Oto Servis Açılışına Katıldı

Belediye Başkanımız Alp KARGI, SELVİ ailesinin kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla yeniledikleri oto servisinin açılış törenine katıldı. Meral Hanımefendi ve Özkan Beye sağlıklı, bol kazançlar temenni ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.