X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığını kazanarak Belediye Başkanlığı görevine başladı.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Yanlış Anlaşılmayı Giderdik

Yanlış Anlaşılmayı Giderdik

   Belediyemize ziyarette bulunan Merzifon Bakkal, Bayi ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Recep KIRBAŞ’la bilgi paylaşımında bulunarak yerel basında Belediye bütçemizden halkımıza verilmek üzere ulusal marketlerden hediye çeki alındığı yönünde çıkan üzücü haberlere karşılık yanlış anlaşılmayı giderdik.    Belediyemizin bütçesinden konuyla ilgili olarak her hangi bir ödeme yapılmadığını, ulusal marketlerin Ramazan Bayramı dolayısıyla hemşehrilerimize destek […]

Birlik Beraberlik İçerisinde Nice Güzel Bayramlara

Birlik Beraberlik İçerisinde Nice Güzel Bayramlara

   Sağlık, huzur, barış ve bereket dileklerimizle birlik beraberlik içerisinde ulaştığımız Ramazan Bayramımızda ilçe protokolümüz ve hemşehrilerimizle bugün Medrese Parkında gerçekleşen resmi bayramlaşma töreninde bir araya geldik.    Törenin ardından Şehitliklerimizdeki Kahraman Şehitlerimizin kabirlerini, Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanemizi ve Huzurevimizi ziyaret ederek şehitlerimize dualar ettik, hastalarımıza acil şifalar diledik, büyüklerimizin ellerini öptük, nöbetçi personellerin […]

Belediye Ailemiz Olarak İftarda Biraradaydık

Belediye Ailemiz Olarak İftarda Biraradaydık

   Başarımızın en büyük emektarları olan, özveriyle mesai harcayan değerli çalışma arkadaşlarımız ve aileleriyle bu akşam bir araya geldiğimiz iftar yemeğinde hem Ramazan ayının maneviyatını hem de birlik beraberliğimizin keyfini bir arada yaşadık.    Tüm mesai arkadaşlarımıza ve onların daima destekçileri olan ailelerine bu anlamlı akşam için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Amasya’da 12 Haziran Festivali Başladı

Amasya’da 12 Haziran Festivali Başladı

   İlimizde 12-22 Haziran arası düzenlenen Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali Kortej Yürüyüşü’ne İlçemiz protokolü, öğrencilerimiz, Belediye personelimiz ve Belediye Bandomuzla katılarak Merzifon’umuzu temsil ettik. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hemşehrilerimiz için bu yıl da güzel bir festival olmasını temenni ediyoruz.