X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Merzifon Belediye Başkanlığı görevine başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığı görevine tekrar layık görüldü.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Hemşehrilerimizin Kandillerini Kutladık

Hemşehrilerimizin Kandillerini Kutladık

   Manevi duyguların arttığı Regaip Kandili vesilesiyle ilçe mezarlığımızı ziyaret eden hemşehrilerimizle sohbet edip kandillerini kutlayan Belediye Başkanımız Alp KARGI, geçmişlerimizin ruhu için dualar ederek, kandil hediyelerimizi takdim etti. Tüm geçmişlerimizin mekanı cennet olsun. Allah geride kalanlara sağlıklı ömürler versin. Bu mübarek günde edilen tüm duaların, yapılan tüm ibadetlerin kabulünü diliyoruz.

Sağlık, Bereket ve Huzur Dolu Nice Kandillere …

Sağlık, Bereket ve Huzur Dolu Nice Kandillere …

   Üç ayların müjdecisi mübarek Regaip Kandili’ne sağlık ve huzurla kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kutsal günün öncelikle şehrimize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyor, tüm dualarımızın kabul olmasını temenni ediyoruz.

Amasya Askf Başkanı ve Yönetim Kurulundan Belediyemize Ziyaret

Amasya Askf Başkanı ve Yönetim Kurulundan Belediyemize Ziyaret

   Amasya ASKF Başkanı Sn. Naci ÖZTÜRK, Amasya T.F.F İl Temsilcisi Sn. Bünyamin ARSLAN, Amasya ASKF Yönetim Kurulu Sekreteri Sn. Mürsel PEYNİR, Amasya ASKF Kurum Üyesi Sn. Cafer CERİT, Merzifon Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Sn. Sebahattin ÇIRPAN ve MerTel Merzifongücü Spor Kulübü Başkanı Sn. Ahmet ANKARA belediyemize ziyarette bulundular.    Kendileriyle keyifli bir sohbet gerçekleştiren […]

Pehlivan Dede Mevkiinde Sondaj Çalışmamızı Tamamladık

   Ocak ayında olmamıza rağmen içinde bulunduğumuz hava şartları oldukça kaygı verici. Önümüzdeki zamanlarda yağışsızlığın ve kuraklığın neden olduğu sıkıntılar ne yazık ki artacak. Şehrimizin en büyük sorunu olarak her platformda ifade ettiğimiz içme suyu sıkıntımıza yönelik çalışmalarımız devam ediyor.    Bu kapsamda Belediye Başkanımız Alp KARGI, Pehlivan Dede mevkii’nde gerçekleştirdiğimiz sondaj çalışmamızı yerinde ziyaret […]

Skip to content