X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Merzifon Belediye Başkanlığı görevine başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığı görevine tekrar layık görüldü.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Karkon Genel Başkan Yardımcısı Belediyemize Ziyarette Bulundu

Karkon Genel Başkan Yardımcısı Belediyemize Ziyarette Bulundu

Enerjisi ve tecrübesi ile bizlere yön veren Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) Genel Başkan Yardımcısı Sn. Kemal BEKTAŞ beyefendi belediyemize ziyarette bulundu. Kendisine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunar, çalışmalarında kolaylıklar dileriz.

Başarılar Merzifonspor

Başarılar Merzifonspor

   Belediye Başkanımız Alp KARGI ve Başkan Yardımcımız M. Tuncer BASMACI yarın oynanacak olan Amasyaspor 1968 FK – Merzifonspor  maçı öncesi takımımızı ziyaret ederek, kendilerine başarılar diledi. İnanıyoruz ki centilmenlik anlayışı içerisinde güzel bir maç olur. Hak eden kazansın.

Amasya Valimiz Merzifon Şehir Stadyumu’nda İncelemelerde Bulundu

Amasya Valimiz Merzifon Şehir Stadyumu’nda İncelemelerde Bulundu

Belediye Başkanımız Alp KARGI, Amasya Valimiz Sn. Mustafa MASATLI ile birlikte Merzifon Şehir Stadyumu’nda devam eden yenileme çalışmalarını inceledi. Stadyum hakkında kendisine bilgiler vererek, taleplerimizi iletti. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Amasya Valimiz Mahalle ve Köy Muhtarlarımızla Bir Araya Geldi

Amasya Valimiz Mahalle ve Köy Muhtarlarımızla Bir Araya Geldi

Amasya Valimiz Sn. Mustafa MASATLI’nın mahalle ve köy muhtarlarımızla bir araya gelerek muhtarlarımızın taleplerini dinlediği toplantıya Belediye Başkanımız Alp KARGI, Başkan yardımcılarımız Erkan ERGÜL ve M.Tuncer BASMACI ile birlikte katıldı. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.