X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Merzifon Belediye Başkanlığı görevine başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığı görevine tekrar layık görüldü.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Başkanımız Alp KARGI, Mer-Tel İşletmesini Ziyaret Etti

Başkanımız Alp KARGI, Mer-Tel İşletmesini Ziyaret Etti

   Belediye Başkanımız Alp KARGI, Merzifon’da bir başarı hikayesi olarak gurur duyduğumuz Mer-Tel işletmesine uğradı.    Ahmet ANKARA öncülüğünde kıymetli evladı Adem ANKARA kardeşimizin sadece Merzifon’a değil bölge insanının bu anlamda ihtiyacını karşılayacak şekilde güzel işler yaptığını sahada gördüğünü ifade eden Başkanımız Alp KARGI, bizzat işyerini ziyaretinde de buna tanık olduğunu dile getirdi. Kendilerine işlerinde […]

Başkanımız Alp Kargı, Havza Osb’de Toplu Açılış Törenine Katıldı

Başkanımız Alp Kargı, Havza Osb’de Toplu Açılış Törenine Katıldı

   Belediye Başkanımız Alp KARGI, Havza Organize Sanayi Bölgesi’nde değişik iş kollarında faaliyet gösterecek olan fabrikalarımızın temel atma törenine katıldı.    Başkanımız yaptığı açıklamada: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi her fabrika bir kaledir anlayışıyla temeli atılan, faaliyete geçen fabrikalarımıza ve yatırımcılara teşekkür ediyor, hayırlı işler bol kazançlar diliyorum. Bu süreçte katkı sunan herkese […]

Başkanımız Alp Kargı, Hemşehrilerimizle Dertleşti

Başkanımız Alp Kargı, Hemşehrilerimizle Dertleşti

   Belediye Başkanımız Alp KARGI, bugün belediyemize ziyarette bulunan hemşehrilerimizle dertleşti. Bizleri ailelerinin bir ferdi olarak görüp dertlerini samimiyetle paylaşan hemşehrilerimize teşekkürlerini sundu.

Skip to content