X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığını kazanarak Belediye Başkanlığı görevine başladı.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Başkanımız Alp Kargı Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyeliğine Seçildi

Başkanımız Alp Kargı Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyeliğine Seçildi

   550 üyesi bulunan Tarihi Kentler Birliğinin Sn. Mehmet ÖZHASEKİ, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Sn. Metin SÖZEN, Büyükşehir il ve ilçe belediye başkanları ve meclis üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşen bugünki Meclis Toplantısında Birlik Başkanlığına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Hayrettin GÜNGÖR seçildi. Kendilerini tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.    Ayrıca Belediye Başkanımız Alp KARGI, 7 kişiden […]

Milli Mücadelemizin 100. Yılını Coşkuyla Kutladık

Milli Mücadelemizin 100. Yılını Coşkuyla Kutladık

   12 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında İlçe Kaymakamlık ve Belediyelerinin hazırlamış olduğu programlarla Milli Mücadelemizin 100. yılını coşkuyla kutladık.    Bu akşam Belediyemiz adına sahne alan, her zaman keyifle ve gururla izlediğimiz Belediye Konservatuvarı Çocuk Koromuz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Çocuk Koromuzu Amasya Festivaline Uğurladık

Çocuk Koromuzu Amasya Festivaline Uğurladık

   T.C. Merzifon Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Çocuk Koromuzu bugün Amasya’da düzenlenecek olan 12-22 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali İlçe Etkinlikleri programına yolcu ettik.    Başta Koro Şefimiz Serpil Demir Aşkın olmak üzere, müzisyen ekibimize ve yavrularımıza başarılar dileriz.