X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkan

Alp KARGI

Merzifon için Canla Başla...

14 Kasım 1972 tarihinde Merzifon’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı.

1996 yılında Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun oldu. Vatani görevini M.S.B. İç Tedarik Bölge Başkanlığı bünyesinde, yedek subay olarak Adana’da tamamladı.

1998 yılında Merzifon’da serbest veteriner hekim olarak görev yapmaya başladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Merzifon Belediye Başkanlığı görevine başladı. 31 Mart 2019 ve 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Merzifon Belediye Başkanlığı görevine tekrar layık görülerek Merzifon’da üçüncü kez seçilen ilk Belediye Başkanı oldu.

Suna KARGI ile evli olup, Yiğit ve Zeynep isimlerinde iki çocuk babasıdır.

Alp Kargı

Başkanın Gündemi

Banka Müdürlerinden Hayırlı Olsun Ziyareti

Banka Müdürlerinden Hayırlı Olsun Ziyareti

   Şehrimizde hizmet veren bankaların kıymetli banka müdürleri belediyemize hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ekonomi üzerine kendileriyle samimi bir sohbet gerçekleştiren Belediye Başkanımız Alp KARGI, ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sunarak çalışmalarında başarılar diledi.

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatif Yönetiminden Belediyemize Ziyaret

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatif Yönetiminden Belediyemize Ziyaret

   Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Mustafa SAATCI ve yönetim kurulu üyeleri belediyemize hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Kendileriyle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Belediye Başkanımız Alp KARGI, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Sporcumuz Miray, Balkan Şampiyonasında ve Avrupa Kupası’nda Ülkemizi Temsil Edecek

Sporcumuz Miray, Balkan Şampiyonasında ve Avrupa Kupası’nda Ülkemizi Temsil Edecek

   Merzifon Belediyespor Kulübü Judo Antrenörümüz Esra HÖKELEK, Tuğçe KÖSE ve sporcumuz Miray PEKTAŞ belediyemize ziyarette bulundular. 69 ilden 1114 sporcunun katılım sağladığı 3-5 Mayıs 2024 tarihlerinde Ordu’da gerçekleşen Judo Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Merzifon Belediyespor Kulübü sporcumuz Miray PEKTAŞ 44 kg’da Türkiye 2.’si oldu. Sporcumuz Haziran ayında Romanya’da yapılacak olan Yıldızlar Balkan Şampiyonası’nda ve Temmuz […]

Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi Seçimleri Gerçekleştirildi

Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi Seçimleri Gerçekleştirildi

   Türkiye Belediyeler Birliği’nin genel kurulunda encümen için oy kullanacak olan delegelerin seçimine Belediye Başkan Yardımcılarımız ve Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte iştirak eden Belediye Başkanımız Alp KARGI, seçilen divan başkanı Sn. Turgay SEVİNDİ başta olmak üzere temsilde hak kazanan kıymetli belediye başkanı ve meclis üyelerimize başarılar diledi.

Skip to content