X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Çevre & Şehircilik Hizmetleri

Amacımız;

Merzifon ilçemizde yaşayan herkesin huzurlu ve sağlıklı bir çevrede yaşamalarını sağlamak. Deneyimli personel ile çevreyi koruma ve geliştirmek adına proje geliştirmek ve uygulamak.

HİZMETLERİMİZ

  • Park ve Yeşil Alan Düzenleme
  • Çocuk Oyun Alanları
  • Altyapı İyileştirme
  • Yol Bakım ve İyileştirme
  • Atık Su Arıtma
  • Atık Pillerin Toplanması Çalışmaları
  • Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Geri Kazanımı
  • Bitkisel ve Kızartmalık Atık Yağların Geri Kazanımı

DÜNDEN BUGÜNE NELER YAPTIK?


20319M2

PARK ALANI

56186m2

AĞAÇLANAN ALAN

64150+

DİKİLEN AĞAÇ

21+

Çocuk Oyun Alanı

18km

ASFALTLAMA

29471m2

YEŞİL ALAN

Neler Yapıyoruz?

350 Adet Ağaç Dikildi

350 Adet Ağaç Dikildi

   Şehrimizdeki ağaçlandırma çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından Kaşif Mercan, Mahmut Sürmeli, Mehmetçik, Lise ve Alparslan Türkeş Caddelerine, Hastane ile Kuruçay Deresi etrafına ortalama 2,5 metre boylarında çınar, oya, kestane, erguvan, akasya ve akça çeşitlerinden toplam 350 adet ağaç dikilmiştir.

Karla Mücadele Çalışmalarımız Devam Ediyor

Karla Mücadele Çalışmalarımız Devam Ediyor

   Merzifon’da yoğun kar yağışı ve sonrasında Fen İşleri Müdürlüğümüz ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından karla mücadele çalışmalarımız devam etmektedir. Okulların, camilerin ve kamu kurumlarının önlerinde, kaldırımlar, kavşaklar ve yollarda yaya ve araç trafiği akışının güvenli bir şekilde sağlanması için kar küreme ve tuzlama çalışması yapılarak, buzlanmaya karşı önlemler alınmıştır.

Emekliliğe Ayrılan Personelimize Sağlık ve Huzur Dolu Bir Yaşam Dileriz

Emekliliğe Ayrılan Personelimize Sağlık ve Huzur Dolu Bir Yaşam Dileriz

   Uzun yıllar belediyemizde emek ve özveriyle çalışarak halkımıza hizmet veren, gerek iş ahlaklarıyla gerekse düzgün aile yaşantılarıyla başarılı bir mesai tablosu sergileyen şu anki Fen İşleri Müdürümüz Muhterem ATEŞ ve İnsan Kaynakları Sorumlumuz Fatma ATEŞ’in emeklilik evraklarını imzaladık. Kendilerine teşekkür ediyor, bundan sonraki emeklilik dönemlerinde de sağlıklı, huzurlu bir yaşam diliyoruz.

Çaka Bey Sokakta Yeni Kanalizasyon Şebeke Çalışması

Çaka Bey Sokakta Yeni Kanalizasyon Şebeke Çalışması

   Bahçelievler Mahallesi Çaka Bey Sokak’ta (acil servis önü) imar uygulaması sonucunda vatandaşın inşaat alanı içerisinde kalan eski kanalizasyon şebekesinin güzergah çalışması yapılmakta olup, ayrıca yeni kanalizasyon şebekesi olmayan sokağımıza 80 metre hat Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekibimiz tarafından çekilmektedir.

Amasya Valiliği Tarafından Deprem Tatbikatı Yapıldı

Amasya Valiliği Tarafından Deprem Tatbikatı Yapıldı

Bugün saat 19.00 itibariyle Amasya Valiliği tarafından Deprem Tatbikatı Alarmı verilmiş olup, İlçe Kaymakamımız tarafından kriz merkezi toplanmıştır. Belediye Başkan Yardımcımız Erkan ERGÜL ile birlikte İtfaiye Müdürümüz Yetkin AYDINER toplantıya iştirak ederek, durum değerlendirilmesi yapılmıştır.