X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Çevre & Şehircilik Hizmetleri

Amacımız;

Merzifon ilçemizde yaşayan herkesin huzurlu ve sağlıklı bir çevrede yaşamalarını sağlamak. Deneyimli personel ile çevreyi koruma ve geliştirmek adına proje geliştirmek ve uygulamak.

HİZMETLERİMİZ

  • Park ve Yeşil Alan Düzenleme
  • Çocuk Oyun Alanları
  • Altyapı İyileştirme
  • Yol Bakım ve İyileştirme
  • Atık Su Arıtma
  • Atık Pillerin Toplanması Çalışmaları
  • Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Geri Kazanımı
  • Bitkisel ve Kızartmalık Atık Yağların Geri Kazanımı

DÜNDEN BUGÜNE NELER YAPTIK?


20319M2

PARK ALANI

56186m2

AĞAÇLANAN ALAN

64150+

DİKİLEN AĞAÇ

21+

Çocuk Oyun Alanı

18km

ASFALTLAMA

29471m2

YEŞİL ALAN

Neler Yapıyoruz?

2020 Yılı Asfalt Çalışmalarımız Başlıyor

   Yağmur Suyu Toplama Projemiz sonrası vatandaşlarımızın yoğun talebiyle karşı karşıya kaldığımız yol çalışmalarıyla ilgili taleplerine, bugün itibariyle Taştan Sönmez Caddesi’nde gerçekleştireceğimiz asfalt çalışmamız ile başlıyoruz.

Bu Proje, Şehrimizin Sigorta Projesi

Bu Proje, Şehrimizin Sigorta Projesi

Belediye Başkanımız Alp KARGI, Yağmur Suyu Toplama Projemizin son metrelerinde çalışma arkadaşlarımızın yanındaydı.    Boru döşeme kısmı tamamlanan projemizde 2 ay sürecek olan ızgara bağlantıları kaldı. Nasıl ki yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kasko, deprem sigortası, sağlık sigortası vb. yaptırıyorsak Yağmur Suyu Toplama Projemiz de şehrimiz için bir sigorta projesi.    Bir felakette ihtiyaç olmamasını temenni etsek […]

350 Adet Ağaç Dikildi

350 Adet Ağaç Dikildi

   Şehrimizdeki ağaçlandırma çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından Kaşif Mercan, Mahmut Sürmeli, Mehmetçik, Lise ve Alparslan Türkeş Caddelerine, Hastane ile Kuruçay Deresi etrafına ortalama 2,5 metre boylarında çınar, oya, kestane, erguvan, akasya ve akça çeşitlerinden toplam 350 adet ağaç dikilmiştir.

Karla Mücadele Çalışmalarımız Devam Ediyor

Karla Mücadele Çalışmalarımız Devam Ediyor

   Merzifon’da yoğun kar yağışı ve sonrasında Fen İşleri Müdürlüğümüz ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından karla mücadele çalışmalarımız devam etmektedir. Okulların, camilerin ve kamu kurumlarının önlerinde, kaldırımlar, kavşaklar ve yollarda yaya ve araç trafiği akışının güvenli bir şekilde sağlanması için kar küreme ve tuzlama çalışması yapılarak, buzlanmaya karşı önlemler alınmıştır.

Emekliliğe Ayrılan Personelimize Sağlık ve Huzur Dolu Bir Yaşam Dileriz

Emekliliğe Ayrılan Personelimize Sağlık ve Huzur Dolu Bir Yaşam Dileriz

   Uzun yıllar belediyemizde emek ve özveriyle çalışarak halkımıza hizmet veren, gerek iş ahlaklarıyla gerekse düzgün aile yaşantılarıyla başarılı bir mesai tablosu sergileyen şu anki Fen İşleri Müdürümüz Muhterem ATEŞ ve İnsan Kaynakları Sorumlumuz Fatma ATEŞ’in emeklilik evraklarını imzaladık. Kendilerine teşekkür ediyor, bundan sonraki emeklilik dönemlerinde de sağlıklı, huzurlu bir yaşam diliyoruz.