X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Çevre & Şehircilik Hizmetleri

Amacımız;

Merzifon ilçemizde yaşayan herkesin huzurlu ve sağlıklı bir çevrede yaşamalarını sağlamak. Deneyimli personel ile çevreyi koruma ve geliştirmek adına proje geliştirmek ve uygulamak.

HİZMETLERİMİZ

  • Park ve Yeşil Alan Düzenleme
  • Çocuk Oyun Alanları
  • Altyapı İyileştirme
  • Yol Bakım ve İyileştirme
  • Atık Su Arıtma
  • Atık Pillerin Toplanması Çalışmaları
  • Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Geri Kazanımı
  • Bitkisel ve Kızartmalık Atık Yağların Geri Kazanımı

DÜNDEN BUGÜNE NELER YAPTIK?


20319M2

PARK ALANI

56186m2

AĞAÇLANAN ALAN

64150+

DİKİLEN AĞAÇ

21+

Çocuk Oyun Alanı

18km

ASFALTLAMA

29471m2

YEŞİL ALAN

Neler Yapıyoruz?

Zorlu Koşullara Rağmen Canla Başla Çalışıyoruz

Zorlu Koşullara Rağmen Canla Başla Çalışıyoruz

   Hamdi Acar Caddesi’nde, halkımızın sağlığını tehlikeye sokan 1100 metre asbestli su borusu değişiminin ardından yapılması zorunlu asfalt çalışmalarını çok zor olan günümüz ekonomik koşullarına rağmen bir tonu 3.157 TL ‘ye yükselen asfalt fiyatıyla 200.000 TL’ye mal ederek gerçekleştirdik.    Emeği geçen personelimize teşekkür ediyor, hemşehrilerimize sabırlarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Hamdi Acar Caddesi’nde Sıcak Asfalt Çalışmamız Başladı

   Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından Hamdi Acar Caddesi’ndeki sıcak asfalt çalışmamız hızla devam etmektedir.

Bahtiyar Sokak’ta Kilit Parke Çalışmamız Devam Ediyor

   Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından Hamdi Acar Caddesi’ndeki sıcak asfalt çalışmamız hızla devam etmektedir.

Su Baskını Sorunlarına Köklü Çözüm

Su Baskını Sorunlarına Köklü Çözüm

   İlçemizde sağanak yağışlarda oluşan su baskınlarının önlenmesi, yollarda taşıt ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen su birikintilerinin meydana gelmemesi adına şehrimiz için çok büyük önem arz eden Yağmur Suyu Projemizin yapım işi için İlbank AŞ’ye müracaatımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız.    Halkımızın mağduriyetinin önüne geçecek olan bu büyük projenin tamamlanacağı günü büyük heyecanla bekliyoruz…

Belediyemizde Yoğun Tempo Devam Ediyor

Belediyemizde Yoğun Tempo Devam Ediyor

   Her ne kadar yoğun bir haftayı geride bıraksak da Belediyemizde işler tempolu bir şekilde devam ediyor. Bu sabah Fen İşleri Müdürlüğümüzde teknik ekibimizle birlikte bir araya geldiğimiz toplantıda vatandaşlarımızın taleplerini azami seviyede karşılamak üzere değerlendirmelerde bulunup yapacağımız işlerle ilgili planlamalar yaptık.

Şehitlerimizin Adını Ebediyen Yaşatacağız

Şehitlerimizin Adını Ebediyen Yaşatacağız

   Merzifonlu Aziz Şehitlerimizin adını ve anılarını ebediyen yaşatacağımız Şehitler Meydanı’mızın açılışını bizlere onların emaneti olan kıymetli şehit ailelerimizle birlikte gerçekleştirdik. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, şehit ailelerimiz ve gazilerimize hürmetlerimizi sunuyoruz.

100. Yıl Parkı Sosyal Tesis Temel Atma Töreni Gerçekleşti

   Nusratiye ve civar mahallelerimizin ihtiyacı olan 100. Yıl Parkı ( Piri Baba Parkı) Sosyal Tesis temel atma törenimizi hemşehrilerimizle birlikte gerçekleştirdik. Merzifon’umuza hayırlı olmasını diliyoruz.

Hemşehrilerimizin Sağlığını Önemsiyoruz

   Belediyemiz olarak yapımını üstlendiğimiz Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 6 Nolu Sağlık Merkezi ve 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun açılışını Amasya Valimiz Sayın Osman VAROL, Suluova Kaymakamımız Sayın Vural KARAGÜL, İl Sağlık Müdürümüz Öner NERGİS, İlçe Protokolümüz, Basın Mensuplarımız ve hemşehrilerimizle gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyoruz.