X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Çevre & Şehircilik Hizmetleri

Amacımız;

Merzifon ilçemizde yaşayan herkesin huzurlu ve sağlıklı bir çevrede yaşamalarını sağlamak. Deneyimli personel ile çevreyi koruma ve geliştirmek adına proje geliştirmek ve uygulamak.

HİZMETLERİMİZ

  • Park ve Yeşil Alan Düzenleme
  • Çocuk Oyun Alanları
  • Altyapı İyileştirme
  • Yol Bakım ve İyileştirme
  • Atık Su Arıtma
  • Atık Pillerin Toplanması Çalışmaları
  • Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Geri Kazanımı
  • Bitkisel ve Kızartmalık Atık Yağların Geri Kazanımı

DÜNDEN BUGÜNE NELER YAPTIK?


20319M2

PARK ALANI

56186m2

AĞAÇLANAN ALAN

64150+

DİKİLEN AĞAÇ

21+

Çocuk Oyun Alanı

18km

ASFALTLAMA

29471m2

YEŞİL ALAN

Neler Yapıyoruz?

Başkanımız Merzifon Haftası Öncesi İncelemelerde Bulundu

Başkanımız Merzifon Haftası Öncesi İncelemelerde Bulundu

   28-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek olduğumuz 19. Merzifon Kültür ve Sanat Etkinlikleri Haftası öncesinde daire müdürlerimiz ve teknik personelimizle birlikte devam eden çalışmalarımızı, temelini atacağımız, açılışını gerçekleştirecek olduğumuz alanları yerinde inceleyip değerlendirmelerde bulunduk.

Paşaoğlu Sokak’ta Kilit Parke Çalışmamız Başladı

Paşaoğlu Sokak’ta Kilit Parke Çalışmamız Başladı

   Belediye Başkanımız Alp KARGI, Kümbethatun Mahallesi Paşaoğlu Sokak’ta doğalgazın girmesi sonrasında söz verdiğimiz gibi gerçekleştiriyor olduğumuz kilit parke çalışmamızı yerinde inceledi.    Şehrin sanayi içerisinde yer alan bu mütevazı sokağında yıllardır farklı dünya görüşlerine sahip hemşehrilerimiz sevgi, saygı, kardeşlik içerisinde yaşıyor. Hala birbirlerince çat kapı eve misafir olunan komşuluk hukukunun ölmediği bu sokağımızın güzel […]

Kirlilik Yükünü Ortadan Kaldıracak Dev Projemiz

Kirlilik Yükünü Ortadan Kaldıracak Dev Projemiz

   Büyük uğraş ve olağanüstü emekle dönemimizde yapımına başlanıp süresi içerisinde işletmeye aldığımız çevre sağlığı ve temizliği alanındaki en büyük projemiz olan 30 milyon liralık Atıksu Arıtma Tesisimiz’e ziyarette bulunan Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Değerlendirme Heyeti, Bakanlık Yetkilileri, Müteahhit ve Müşavir Firma Yetkilileriyle inceleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik.    Varlıklarıyla bizlere güç veren, donanım ve […]

Hal Binasının Yıkımı Gerçekleşti

100. Yıl Sanayi Sitesi 5. Blok Asfalta Kavuştu

Otogar Bayrama Hazır Hale Getirildi

Otogar Bayrama Hazır Hale Getirildi

   Yolların ve kültürlerin kesiştiği şehir olan ilçemizin Otogar’ında tadilat, düzenleme ve genel temizlik çalışmalarında sona yaklaştık. Bayrama hazırlık olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmamızda emeği geçen tüm Müdürlüklerimize ve Birimlerimize teşekkür ederiz.

Sözümüzü Tuttuk

Sözümüzü Tuttuk

   Doğalgazın girmesi hayal gibi görünen Naccar Mahallesi, Atacan Sokak, Mallı Sokak ve Su Sokağı gibi sokaklarımızı doğalgaza kavuşturmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.    Emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza ve TAMDAŞ yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.