X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Belediye Başkanımız Alp Kargı, Basketbol Yerel Ligi’nde Görev Aldı

   Belediye Başkanımız Alp KARGI, bu akşam Amasya Büyük Erkekler Basketbol Yerel Ligi’nde yer alan Merzifon Belediyespor A takımımızda görev alarak Merzifon Belediyespor B takımımızla karşılaştı. 15 sayı, 5 ribaund ve 2 top çalma ile takımına katkı sağlayan Belediye Başkanımız Alp KARGI, takımı ile karşılaşmadan 85-67 ‘lik sonuçla galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşma sonunda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Alp KARGI: “Merzifon’da sporu her ortamda desteklemeye çalışıyoruz. Övünerek söylüyorum şuan da 100’ün üzerinde lisanslı basketbolcumuz var. Burada bizim gayemiz bir skor başarısı elde etmekten ziyade gençlerimizi disiplinli bir şekilde sporla barışık halde yaşatmak. Bu konuda da ciddi anlamda bir yol katettik. Basketbolda kıymetli Antrenörümüz Yusuf Can SARIKOCA öncülüğünde olduğu gibi diğer amatör branşlar futbol, judo, wushu ve haltere de elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyoruz. Basketbol Yerel Ligi sonucunda Bölgesel Ligde de mücadele etmeyi düşünüyoruz. Çok yetenekli kardeşlerimiz var. Potansiyeli olan bir şehirde olduğumuz için elimizden geldiğince değil fazlasıyla gençlerimize destek vereceğiz.

Özellikle gençlere şunu söylemek istiyorum, sakın yaşlanmasınlar. Çünkü ben 50 yaşındayım. Bugün bir spor müsabakasında belki biraz koştum ama gerçekten insan gençliğini arıyor. Bu yüzden gençliğimizin kıymetini bilelim, sağlıklı beslenelim ve bir şekilde sporla iç içe yaşayalım. Hayat sporla yaşayınca güzelleşiyor.

Başta Merzifon Belediyespor Kulübü Başkanımız Mustafa ATAK ve Basketbol Antrenörümüz Yusuf Can SARIKOCA olmak üzere, bu sürece katkı sağlayan bütün hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Skip to content