X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkanımız Alp Kargı, Şeker Pancarı Üreticileriyle Bir Araya Geldi

   Belediye Başkanımız Alp KARGI, şeker pancarının bölgemizde yetiştirilme sürecindeki gündeme gelen sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili yapılan toplantıya iştirak ederek besin zincirinin en stratejik ürünlerinden olan şeker pancarı üretimi yapan müstesna üreticilerimizle bir araya geldi.

   Konu hakkında açıklamada bulunan Başkanımız Alp KARGI: “Üreticilerimizin yereldeki sorunları ve çözüm önerileri konusunda sağlıklı diyaloglar gerçekleştirdik. Ayrıca küresel ısınmanın olumsuz etkilerini azaltacak olan belediyemizin şehrimizde gerçekleştirdiği Karbon Ayak İzi Ölçümü ile ilgili üreticilerimize bilgi verdik.

   Bilinen bir gerçek var ki şeker pancarı üretimini desteklemek zorunluluğumuz var. Güncel ticari kaygıların bir kenara bırakılıp ayrıca bir doğa dostu olan şeker pancarı ekiminin mutlaka yaygınlaştırılması gerekiyor. Öyle ki 1 dekar şeker pancarı, 1 dekar ormanın ürettiği oksijenin 3 katını doğaya salıyor. Tüm katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Skip to content