X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkanımız Asfalt Çalışmalarımızı Yerinde İnceledi

   Değerli Hemşehrilerimiz,
   Asfalt çalışmaları gerektiren yollarımızla ilgili haklı taleplerinizi alıyoruz. Bu konuda bizler de planlı mesaimize aralıksız devam ediyoruz. Bugün asfaltlama çalışmalarımızı yerinde inceledik, çalışma arkadaşlarımızla değerlendirmelerde bulunduk.
   Hepimiz iyi bilelim ki ihtiyaç duyulan en pahalı maddenin, göreve geldiğimiz 2014 yılındaki (2014 Haziran ayında) bitümün (asfaltın) tonu 375,00 TL iken şu anda 4.720,00 TL’.dir. Beklentilerinizin normal olduğu kadar, maliyetlerin de çok yüksek meblağlara ulaştığı tartışılmaz bir gerçektir. Yağmur Suyu Toplama Projemizden sonra çok büyük bir alanın asfaltlama çalışmalarını gerçekleştirdik. Yüksek maliyetlere, sıkıntılı pandemi sürecinin de eklenmesine rağmen büyük işler başardığımıza inanıyoruz.
   2.528.010,00 TL maliyetle Mahsen Mahallesi Lise Caddesi ve Şule Sokak, Yunus Emre Mahallesi Zeki Hökelek Caddesi, Şehit Piyade Er Halit Güney Sokak, Şehit Bülent Bal Sokak, Kırmızı Sokak’ta asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Şehir içi genel yama çalışmaları gerçekleştirdik. Bundan sonra hemen 1.478.250, 00 TL maliyetle Remzi Özkanca Caddesi, Abidehatun Mahallesi Motorhane Sokak, Bağlarbaşı Mahallesi Çanak Sokak (üst geçit okul arası), Bahçelievler Mahallesi Şeyh Edebali Caddesi, Buğdaylı Mahallesi Şair Nabi Sokakta asfaltlama çalışmalarımıza başlayacağız. Bayramdan sonraki süreçte de şehrimizin her mahallesinde yoğun bir sathi kaplama programımız olacak. Her koşuldaki özverili çalışmalarından dolayı kıymetli çalışma arkadaşlarımıza ve sabrınız için siz değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.
Skip to content