X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Başkanımız, Suluova Biyogaz Enerji ve Gübre A.Ş’yi Ziyaret Etti

   Belediye Başkanımız Alp KARGI, Suluova Biyogaz Enerji ve Gübre A.Ş’yi Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut AKSU ile birlikte Firma Yetkilisi Mutlu BEDİR rehberliğinde ziyaret etti.
   Doğadaki atıkların (hayvansal gübre, tarımsal, bitkisel bazlı atıklar vb.) kendi metangazından ürettikleri enerjiyle doğaya, çevreye katkı sağlayan bu mesai karşısında gerçekten etkilenmemek mümkün değil. 100 bin nüfuslu bir şehrin evsel enerji ihtiyacını bu şekilde karşılamak, atıkları iyi değerlendirirsek karbon ayak izinin olumsuz etkisini azaltarak, nasıl faydalı bir çalışmaya dönüştürebileceğimizin de en canlı örneklerinden.
   Doğadaki atıkları müthiş bir emekle toplayarak bu başarılı projeyi hayata geçiren, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük yerli tohum firması olarak organik granül ve kompost gübre üretimi yapan, bu gübreleri kendi tohumlarında kullanarak hem doğaya hem de ekonomik kalkınmaya büyük katkı sağlayan firmamızı alkışlıyoruz. Kendilerini tebrik eden Başkanımız Alp KARGI, başarılarının devamını diledi. Ayrıca emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerini sundu.
Skip to content