X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Belediyemizden Müjdeli Haber

   Şehrimizde havaalanı bulunduğundan doğal mania sınırlarında kalan Gazimahbup Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Kümbet Hatun Mahallesi gibi bazı mahallelerimizde bulunan birçok parselde imar planında belirtilen yükseklikte inşaat yapılamamakta, maksimum 2 (iki) kat 6,50 mt. yükseklikte inşaat ruhsatı düzenlenebilmekte ve vatandaşlarımız mağdur olmaktaydı.
   Bu sebeple uçuş emniyetini ihlal etmeden, uçuş güvenliğini zafiyete uğratmayacak şekilde havacılık çalışması yapılmasına gerek duyulmuştur. 18.09.2018 tarih ve 2619 sayılı yazımız ile bu çalışmanın yaptırılması amacıyla 2019 yılı için bütçe belirlenmiş ve programa alınmıştır. Belediyemiz tarafından bu iş için yapılmış olan ihale, yaklaşık 300 Bin TL hizmet bedeli ile Segar Havacılık Teknoloji ve Danışmanlık San.Tic.Ltd.Şti ‘de kalmıştır.
   2019 yılında başlanılan çalışma Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce onaylanmış olup, Gazi Mahbup Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Kümbet Hatun Mahallesi gibi bazı mahallelerimizde bulunan birçok parselde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nda belirtilen kat yüksekliği kadar inşaat yapılabilecektir. Şehrimize hayırlı olmasını diliyor, bu çalışmada emeği geçen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne, Segar Havacılığa, Sayın Milletvekillerimize ve Belediye çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Skip to content