X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Biliyoruz ki her bir çalışanımız her şeyin en güzeline layık

Belediyemizde kadrolu çalışan 90 yol arkadaşımızın 31.12.2024 tarihine kadar geçerli toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sona gelip imzalarımızı attık.
Belediye İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mehmet ŞEN başta olmak üzere, iş yeri ve Belediye temsilcileriyle arkadaşlarının haklarını korumak adına yoğun müzakerelerde bulunduk. Biz de belediye bütçemizin tüm imkanlarını zorlayarak belli oranda zam konusunda mutabık kaldık.
Ülkemizde hiçbir ekonomistin öngöremediği olağanüstü bir tabloyla karşı karşıyayız. Amacımız bu zorlu ekonomik süreçte maaş konusunda sürdürülebilir, helal kazancın eve götürüleceği bir noktada olmak. Sadece bugün imzalarını attığımız 90 arkadaşımız için değil KHK’lı, şirket çalışanı, memur olan 650 çalışanımız için bu temennimiz geçerli. Biliyoruz ki her bir çalışanımız her şeyin en güzeline layık. Bizim de bu konudaki temel kriterimiz bir fazla kişiyi istihdam için bütçemizi muhafaza etmek ve gereken orandan uzaklaşmamak.
Sözleşmemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, demokrasi adına direnç gösteren sendikamız ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Skip to content