X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Bu Kenti Birlikte Yöneteceğiz

   Tüm muhtarlarımızın ihtiyaçlarını gidermek adına 10 yıldır mesai harcıyoruz. Hiçbir zaman ayrım yapmadık, herkese eşit şekilde yaklaştık. Yeri geldi Avren Köyü’ne, Muşruf Köyü’ne, Sarıbuğday Köyü’ne vidanjör gönderdik, yeri geldi Sarıköy’de su için kepçe çalıştırdık, Gelisini Köyü’ne çöp konteyneri temin ettik, Yakup Köyü’nde atıl durumda olan Köy Sağlık Ocağı’nın bakım ve onarımını yaptık. Köylerimizde parke taşı döşenme işine yardımcı olduk, su patlağına müdahale ettik, temizlik, ilaçlama, çocuk park alanı yaptık. 75 bin vatandaşımızın refahı ve huzuru için çalıştık.
   İl Genel Meclis Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz, Başkan Yardımcılarımız, Daire Müdürlerimizle birlikte bugün kıymetli Mahalle ve Köy muhtarlarımızla bir araya gelerek önümüzdeki süreçte çok daha koordineli çalışmamız gerektiği, öncelikle talepler hakkında hem siyasi hem de ilgili muattaplarına, ilgili kurumlara gerekli müracaatların yapılması, sonuç alınamadığı takdirde bizlerin de sürece dahil olup katkı sağlayacağımız konusunda istişare ettik. İstek ve taleplerin Muhtarlıklar Müdürlüğümüz üzerinden, mahallelerimizde Belediye Meclis Üyelerimiz, köylerimizde İl Genel Meclis Üyelerimizle diyalog halinde bizlere yazılı olarak iletilmesi konusunda ricada bulunduk.
   Gerçek gündem olan darboğaz ve ekonomik sıkıntılarla mücadele ederken bugün merkezi hükümetin açıklamış olduğu kamuda tasarruf tedbirlerini de göz önünde bulundurarak takdir edilmeli ki her şeyi bol keseden yapma imkanı bize malesef tanınmıyor. Bu yönde ihtiyaçları iyi bilip giderilmesi için elimizden geleni yapacağız. Tüm muhtarlarımıza toplantımıza katılımları ve değerli fikirleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.
Skip to content