X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Çocuk Koromuzdan Muhteşem Karadeniz Türküleri Konseri

   Bugün muhteşem bir katılımla büyük keyif aldığımız, evlatlarımızın şen kahkahalarının gün boyunca etrafta çınladığı, bizleri de çocukluğumuza götüren çok güzel bir “Çocuk Şenliği” gerçekleştirdik. Merzifon Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Çocuk Koromuz da her zamanki gibi mükemmel performanslarıyla bugünün akşamını taçlandırdılar; Türkçe, Lazca ve Rumca söyledikleri Karadeniz Türküleri ile hepimizi büyülediler.
   Dokuz yıl önce kurulduğu ilk günden itibaren her yıl farklı yörelerin, farklı kültürlerin türküleriyle ayrım yapmadan, ötekileştirmeden, herkesi müziğin evrenselliği içinde birleştirerek başarılı performanslar sergileyen koromuz, tam da arzu ettiğimiz gibi çocuklarımızın özgüvenlerini arttırarak disiplinle, başarıyla geleceğe hazırlanmalarına aracı oldu. İki yıl önce koromuza katıldığında hiç konuşamayan sosyal dezavantajlı kardeşimiz Abdullah’ın türkü performansı da geceye damgasını vurdu. Burada sözler bitiyor. Mutluyuz, gururluyuz. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu evlatlarımız büyükşehirlerimizde de konserler verecekler.
   Başta çocuklarımızın ikinci annesi sayılan çok kıymetli Koro Şefimiz Serpil DEMİR AŞKIN olmak üzere, evlatlarını dokuz yıldır bizlere emanet eden anne babalarımıza ve emeği geçen herkese yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Skip to content