X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Çözüm Odaklı Çalışıyoruz

Mahsen Mahallesi, Yeni Mahalle, Yunus Emre Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve Sofular Mahallesi Muhtarlarımız ve bu mahallelerimizde ikamet edip evlerinde basınç kaynaklı su sorunu yaşayan hemşehrilerimizle bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
Gelen eleştirilere karşı sorunlardan kaçan değil daima çözüm önerileri sunan bir iradeyi benimsiyoruz. Hemşehrilerimizin dile getirdikleri su sıkıntısına karşı adı geçen mahallelerimizin 2003 ve 2021 yılı görüntülerini paylaşarak, konutlaşma oranını karşılaştırdık. Geçen yıllarda inanılmaz yoğun bir artış olmasına rağmen şehrimizde aynı şebekeyi kullanıyoruz. Sarfiyatı artan su, aynı çaptaki borulardan geçiyor. Bu sebeple su problemi yaşayan özellikle yüksek katlı konutlarda hidrofor takma ısrarımızı yeniliyoruz. Ayrıca artan nüfus ve su tüketimine karşı, 45 yıldır kullanılan ve artık su tüketim yoğunluğunu karşılamayan içme suyu şebekemizin yenilenmesine ilgili görüşümüzü her platformda dile getirdik, proje ihalesi tamamlandı ve önümüzdeki süreçte inşaat aşamasına başlayacağız. Yeni bir cazibeyle gelecek suyun da devlet eliyle sağlanması şart. Bunların yanı sıra şehrimiz genelinde yapılacak su tasarrufu da problemlerin çözümünde etkili olacaktır.
Sorun belli, reçete belli. Belediyemiz olarak bizler üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek üzere aralıksız çalışıyoruz, hemşehrilerimizden de çözüm noktası konusunda duyarlı olmalarını, özellikle hidrafor taktırma konusunu ötelememelerini tekrar tekrar rica ediyoruz.
Toplantımız sonrasında muhtarlarımız ve hemşehrilerimizle Atık Su Arıtma Tesisimizi de yerinde inceleyip bilgi paylaşımında bulunduk. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

 

Skip to content