X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Dönme Dolap

Belediyemiz tarafından düzenlenen ve bu yıl 4.sü gerçekleşecek olan Tiyatro Festivali 19-27 Mart 2018 tarihleri arasında A.Gülle Kültür Merkezi’nde yapılacak.

4. Tiyatro Festivali kapsamında 23 Mart 2018 Cuma günü saat 19.30’da A.Gülle Kültür Merkezi’nde Tiyatro Amisos’un “Dönme Dolap” oyunu perdelenecek.

Dönme Dolap bizden bir şeyleri anlatan ve bunu kaba güldürü unsurları kullanarak seyircilerle buluşturan bir Türk vodvil komedisidir.

Nermin, Yusuf ile evlenerek Müsvette soyadını almıştır. Yusuf’un kıskançlığı yüzünden bugüne kadar çalışmamış, bir şekilde hayatını evde geçirmiştir. Fatma Güllühoroz, Nermin hanımların alt komşusudur. Fatma hanım çok konuşkan, hatta susmayan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle hemen hemen her gün üst komşuları Nermin hanımlara oturmaya gider, tabi yanından bir saniye bile ayırmadığı pek pısırık eşi Necati beyefendi eşi ile…

Günlerden bir gün Nermin’in üniversiteden arkadaşı Can Ceylan çıkagelir. Aşırı kıskanç bir eşe sahip olan Nermin kendini açıklayamadığı bir dizi olayın içinde bulur.

Skip to content