X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

Ecrin Birsu İşini Yarım Bırakmadı

   Ramazan Bayramı arefesinde bugün çok anlamlı, çok duygulu aynı zamanda muhteşem keyifli dakikalar yaşadık. Geçtiğimiz Ocak ayında düzenlediğimiz Kitap Fuarımızdan canlı olarak da yayınladığımız Ecrin Birsu KAHRAMAN ve Zeynep Beren AŞİRET kardeşlerimizin hikayesini kısaca özetlemek istiyoruz.

   Hikayemiz, Merzifon Kutlubey Koleji öğrencisi Ecrin Birsu kardeşimizin sınıf öğretmeni Filiz Odabaş ELMAS’ın rehberliğinde Kitap Fuarımızda tanıştığı, “Adam Olmuş Çocuklar” serisinin yazarı Suat KAHRAMAN’ın hayatını bir kitap haline getirme hayaliyle başladı ve Ecrin Birsu bu kitabın gelirini de kendi yaşlarında başka bir kız arkadaşının sağlığı için hediye etmek istedi. Bu anlamlı isteğe karşılık biz de kayıtsız kalamadık. Belediyemiz imkanlarıyla kitabın basılmasına katkı sağladık. Baskısı gerçekleşen bu kitabın, kitap fuarımızda isimlerini aldığımız taliplilerine ve Ecrin Birsu’nun ailesinin çabalarıyla bu projeye fayda sağlamak isteyenlere satışı gerçekleştirildi. Bugün Okul Müdürü Aydın ŞAHİN, Sınıf Öğretmeni Filiz Odabaş ELMAS, Ecrin Birsu Kardeşimiz ve kıymetli ailesiyle Zeynep BEREN’in evine ziyarette bulunup, kitabın kazancını kendilerine teslim ettik.

   Büyük bir azim, başarı ve kendi yaşıtına duyarlılık örneği gösteren küçük yazarımız Ecrin Birsu başta olmak üzere, Sınıf Öğretmenimiz, Kahraman Ailesi ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, Zeynep Beren ile onun gibi rahatsızlığı olan tüm yavrularımıza acil şifalar diliyoruz.