X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Geleceğimiz İçin Çalışıyoruz

   Bugün gerçekleştirdiğimiz Ekim ayı Olağan Meclis Toplantımızda Belediye Başkanımız Alp KARGI, meclis üyelerimizle birlikte çok önemli kararlara imza attı. Merzifon’umuzun belki de önümüzdeki 50 yılına dokunacak İçme Suyu Şebekesi ve İçme Suyu Depolarımızın Yenilenmesi Projesi’nde kullanacağımız dış finansmanın Belediye Meclisinden yetkisini aldı.

Belediye Başkanımız Alp KARGI yaptığı açıklamada: “Bu 15 Milyon Euro’luk finansman gerçekten insanın tüylerini ürpertiyor ama şunu biliyoruz ki bu şehirde çocuklarımızın, torunlarımızın kullanacağı suyu şuanda kullanıyoruz. Şehrimizin nüfusunun 110 Bin olduğu zaman tüketeceğimiz 235 litre/saniye suyu şuanda 61 Bin nüfusumuz varken aynı miktarda yeraltından çekiyoruz. Yani bu şebekenin eski olmasından dolayı ne kadar büyük bir sızıntı, kayıp ve kaçağın var olduğunu gösteriyor. Bu soruna kalıcı çözüm üretmek de bize nasip oldu. “Biz” kelimesinin altında yatan en büyük gerekçe bütün çalışma arkadaşlarımızın, bütün meclis üyesi arkadaşlarımızın oy birliği ile bu projenin yapılmasına olan tercihleri ve yanımızda durmalarıdır.

İnşallah bu proje sonuçlandırıldığında Merzifon Belediyesi artık içme suyu ile ilgili sıkıntı yaşayan bir belediye olmaktan kurtulacak. Bu projenin yapımında yaşanacak tüm sorunların üstesinden gelebilmek için herkesin sürece dahil olmasını ve katkı sağlamasını özellikle bu şehrin Belediye Başkanı olarak halkımızdan rica ediyorum. Sabırlarından dolayı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyor; herkese eşiyle, ailesiyle birlikte sağlıklı günler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Skip to content