X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

HER FABRİKA BİR KALEDİR.

HER FABRİKA BİR KALEDİR.
M. KEMAL ATATÜRK
1987 yılında Amasya İl Özel İdaresi, Merzifon Belediyesi, Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası, Merzifon Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin iştirakı ile Samsun- Ankara Karayolu üzerinde şehir merkezine 3 km mesafede kurulan Merzifon Organize Sanayi bölgemiz yıllar içerisinde sürekli gelişerek Merzifon ve çevresinde çok ciddi bir istihdama kaynaklık etmiştir ve bu sayı sürekli artmaktadır. Stratejik konumu itibariyle de Karadeniz’in gözde ticaret ve sanayi merkezi konumuna gelmiş yurtiçi ve yurtdışı ihracatta çok ciddi performanslar sergilemiş ve başarılı faaliyetlerine devam etmektedir.
Gelişim süreci aralıksız devam eden ve çok kıymetli yatırım, yatırımcı ve firmalara ev sahipliği yapan Merzifon Organize Sanayi Bölgemizde temel atmalarına da iştirak ettiğimiz 20 fabrikamızın açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ve Amasya Valimiz Sayın Mustafa MASATLI’nın katılımlarıyla gerçekleştirdik. İstihdam sayısını temsilen 6000 üzerindeki fidanı da toprakla buluşturduk.
Geçmişten bugüne Merzifon OSB’mizin başarısına katkıda bulunan, destek olan Hükümet, Bakan, Vali, Kaymakam, Vekillerimize, Belediye Başkanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca içinde bulunduğumuz sıkıntılı ekonomik süreçte yatırımlarıyla istihdama büyük katkı sunan yatırımcılarımıza, iş adamlarımıza ve özveriyle mesai harcayan işçilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

Skip to content