X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON


Bağlantıları atla

İtfaiye Müdürlüğü Basın Bülteni

   İçerisinde bulunduğumuz yaz aylarında hemşehrilerimiz ilçemizdeki piknik alanlarına yoğun bir şekilde ilgi göstermektedir. Bu eğlencelerinin facialarla sonuçlanmaması amacıyla aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

• Ateşi, mangalınızı yakacağınız yeri dikkatlice seçiniz. Aksi taktirde yanından ayrıldığınız kısa bir anda çevresindeki otlar vasıtasıyla yangına sebep verebilirsiniz.

• Yakmış olduğunuz ateşi işiniz bittiğinde su ile söndürünüz, hatta tekrar dikkatle kontrol ediniz.

• Şişe vs. gibi cam mamulü maddeleri kırılsa dahi piknik alanında bırakmayınız, aksi taktirde bu camlardan güneş ışınlarının yansıması sonucu yangına sebep olabilirsiniz. Hatta piknik yaptığınız bu yerlerde bu tip atılmış şeyleri toplayıp bu etkeni ortadan kaldırırsanız, o çok eğlendiğiniz alana tekrar gelme şansınızı artırırsınız.

• Piknik alanlarında yapılan ve basit görülen bu tip hatalar milli servetlerimiz olan ormanlarımızın, bağ ve bahçelerimizin yok olmasına neden olmaktadır.

   Değerli hemşehrilerimizden yukarıda bahsettiğimiz bu konulara üzücü bir olaya sebep olmamaları açısından piknik alanlarında dikkat etmelerini önemle rica ederiz.