X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Merzifon Belediyesi 4. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali Başlıyor

   Bu yıl 4.sü düzenlenen Merzifon Belediyesi Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali 20-24 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Ukrayna, Kırgızistan, Azerbaycan, Kıbrıs ve Türkiye’den 86 misafir çocuk, 17 eğitmenleriyle birlikte ilçemize konuk oluyor.

   Misafir çocuklar kültürel paylaşımları arttırmak üzere aynı yaşlarda çocukları olan gönüllü Merzifonlu ailelerin evlerinde 4 gün misafir edilecek. Festival boyunca yöresel kıyafetleriyle birlikte gösteriler yapacak olan misafir çocuklar etkinlik dışındaki saatlerde aileler tarafından gezdirilip ilçemizin tanıtımı gerçekleştirilecek.

   19 ve 20 Nisan’da ilçemize ulaşacak olan konuk çocuklar ailelere teslim edilecek. 21 Nisan Cumartesi günü Belediye bandosu eşliğinde saat 14.00’te Belediye hizmet binası önünden başlayıp Atatürk Anıtı’na kadar devam edecek olan kortej yürüyüşünün ardından misafir çocuklar Cumhuriyet Meydanı’nda gösterilerini sergileyecekler. 23 Nisan Pazartesi günü saat 20.00’de ilçemiz kapalı spor salonunda tüm festival katılımcılarının birbirinden keyifli gösterilerinin sergileneceği muhteşem bir gala gecesi gerçekleşecektir.

   Dünya barışı için farklı kültürlerin kaynaşacağı, rengarenk bir birliktelik tablosunun sergileneceği Merzifon Belediyesi 4. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’mizde buluşmak üzere…

Skip to content