X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Prof. Dr. A. Haluk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezimiz 5 Yaşında

   Bakımsız bir bina olarak tahrip olmuş ve kullanılamaz hale gelen tarihi Ulukuşlar Konağı 2015 yılında belediyemiz tarafından satın alınarak restore edilmiş, 23 Aralık 2017 yılında teknoloji ve kitapla donatılarak Prof. Dr. A. Haluk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezi olarak hizmete açılmıştır.
   Öğrenci ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulan öğrenme merkezimizin bugün açılışının 5. yılı ve geçen 5 yıl boyunca açıldığı ilk gün gibi aynı aşk, sevgi ve heyecanla hizmetlerimizi yürütmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz.
   Prof. Dr. A. Haluk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezinde klasik kütüphane hizmetlerinin yanında “Yenilikçi Kütüphane Hizmetleri”de verilmektedir.
   2017-2018 yılları arasında Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi işbirliğiyle Yerel Dönüşüm Küresel İşbirliği sloganıyla “Herkes İçin Kütüphane” projesini gerçekleştirdik.
   2018 yılında teknolojiye ulaşmak ve kullanmak herkesin hakkıdır diyerek bir belediye kütüphanesinde Türkiye’nin ilk “Yaratım Atölyesi ve Robotik Laboratuvarı” açıldı. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma Merkezi işbirliğiyle “Akrandan Akrana Öğrenme” projesini gerçekleştirdik.
   2018 yılında yapmış olduğumuz yenilikçi hizmetler Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından “En Yenilikçi Kütüphane” hizmet ödülüne layık görüldü.
2019, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında ise her alanda bir çok proje ve etkinlik gerçekleştirerek öğrencilerimiz ve ebeveynleri ile hep birlikte yaparak, yaşayarak, eğlenceli ve etkili bir şekilde öğrenme fırsatı bulduk.
   Çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimini olumlu yönde destekleyen interdisipliner bir anlayışla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize her yıl olduğu gibi yeni yılda da herkesi bekliyoruz.
Skip to content