X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

Şehrimi Fotoğrafladım

T.C. Merzifon Belediyesi Prof. Dr. A. Haluk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezi olarak; “Şehrimi Fotoğraflıyorum” etkinliğimizde buluştuk. Pandemiye rağmen; temizlik, maske, mesafe kurallarına dikkat ederek etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Etkinlik kapsamında, temel fotoğrafçılık kavramları, fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler, şehrimizin önemli tarihi eserleri, külliye, imarethane, bedesten, medrese… gibi kavramlar hakkında bilgi paylaşımında bulunduk. Ayrıca katılımcılarımızı Bilişim ile Gelişen İş Dünyası http://www.xn--bilgei-1jb.net/ üzerinden ücretsiz ODTÜ onaylı sertifikalı Fotoğrafçılık Teknikleri eğitimine yönlendirdik.
“Benim Şehrim Merzifon” temalı fotoğraf gezimizde hepsi birbirinden güzel fotoğraflar çektik. Gezimizde Ulukuşlar Konağı, Sami Baydar Yaşam Evi, Papazın Evi, Kırkbadal, Yokuşbaşı, Ulu Camii, Taşhan, Bedesten, Paşa Camii, Saat Kulesi, Medrese’yi gezdik. Katılımcılar perspektif, kompozisyon, ters ışık vb. teknikleri kullanarak şehrimizi vizörden yeniden keşfettiler. Böylece içlerindeki fotoğrafçılık ruhunu ortaya çıkardılar. Gezerek, görerek, çekerek yaşayarak aktif öğrenme gerçekleştirdik.
Etkinliğimiz; katılımcıların şehrimizi daha iyi tanımasına, sanatsal zevklerinin ve bakış açılarının gelişmesine, çocuklarımız ebeveynleriyle keyifli ve verimli vakit geçirmesine, tarihi kavramlar hakkında bilgi edinmesine ve daha güzel fotoğraf çekmelerine katkı sağlamıştır. Etkinliğimize katılan tüm çocuklarımıza, ailelerimize ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederiz.