X
Merzifon Belediyesi

“ Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir ”
MERZİFON

Bağlantıları atla

YEŞİL BİR MERZİFON İÇİN ÇALIŞIYORUZ

   Gelecek nesillerimize daha yeşil bir Merzifon bırakmak için çalışmalarımızı şehrimizdeki tüm sokak ve caddeleri kapsayacak şekilde aralıksız sürdürüyoruz.
   Merzifon İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Kampüs alanınındaki peyzaj çalışmamız tüm hızıyla devam ederken, tüm cadde, sokak ve refüjlerinde yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları belirli bir program dahilinde yapılmaktadır. Zübeyde Hanım Caddesi, Gazi Caddesi, Kaşif Mercan Caddesi, Mehmetçik Caddesi, Taştan Sönmez Caddesi, Dalgıçcı Caddesi, Mahmut Sürmeli Caddesi, Lise Caddesi, Şehit Özsaraç Caddesi, Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Caddesi ve Remzi Özkanca Caddesi’nde ağaçlandırma çalışmalarımız başlamış olup, program dahilinde devam etmektedir.
   Küresel ısınmadan ötürü kurak aylar yaşadığımız bu yıllarda Merzifon Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak sizlerden beklentimiz kapımızın önünde bulunan ağaçları sulama konusunda yardımcı olmanızdır. Dikilen her fidan ilçemizin “Karbon Ayak İzinin Azalmasına” katkı sağladığını lütfen unutmayalım.
Skip to content